انواع ماساژ درمانی در فیزیوتراپی و چه فوایدی دارند؟

دهان خود را روی دهان قربانی بگذارید و حدود 1 ثانیه به طور پیوسته و محکم در دهان بدمید. شما باید در یک دقیقه حدود 100 الی 120 ضربه به قفسه سینه بیمار وارد کنید؛ بدون آنکه متوقف شوید. خب حالا برای انجام ماساژ قلبی لازم است که انگشتان را در نیمه تحتانی استرنوم یا استخوان جناغ قرار داده و برای این منظور باید لباس نوزاد را باز کرد و در ناحیه قفسه سینه تمرکز و توجه نمود. بر خلاف دیگر حالت ماساژ ها که فرد مورد نظر بر روی شکم دراز می کشد در این شیوه از ماساژ درمانی در فیزیوتراپی، فیزیوتراپیست از مادر باردار می خواهد تا به پهلو بخوابد و با استفاده از یک میز ماساژ بریده شده از فرد باردار می خواهد تا بر روی معده خود چرخش داشته باشد.

توجه: اگر درد ها ناشی از یک بیماری مانند اندومتریوز یا فیبروئیدها باشند ممکن است برای برداشتن بافت غیرطبیعی نیاز به جراحی باشد. ماساژور مجیک مدل baton نیز از انواع لرزشی است؛ البته ماساژور برقی مجیک ماساژ مدل baton به نسبت دیگر ماساژورهای لرزشی قیمت بالاتری دارد. پاشنه دست خود را روی قفسه سینه فرد قرار دهید، دست دیگر را روی دست اول قرار داده و با سرعت ثابت 100 الی 120 بار در دقیقه ، 6-5 سانتیمتر فشار وارد کنید. انگشتان نیز در هم قفل شوند و با کمک بالا هدایت میکنیم تا صرفا پاشنه دست در قسمت تحتانی جناغ سینه قرار بگیرد.

توجه بیشتر به این ناحیه در هفتههای آخر بارداری ممکن است به شما کمک کند تا از کبودی، پارگی و یا اپیزیوتومی جلوگیری کنید و بدین ترتیب بهبود خود بعد از زایمانتان راحتتر بشود. تنگی نفس: این مورد اغلب با ناراحتی در قفسه سینه همراه است، اما تنگی نفس نیز می تواند قبل از ناراحتی در قفسه سینه به وجود آید. این یک پروسه آزمایشی است که در آن عضلات اسکلتی بدن از ناحیه کمر یا شکم گرفته می شوند و جایگزین عضلات قلب آسیب دیده از سکته قلبی می شوند.

به عضلات متصل می شود که از اندام های تولید مثل ، روده ها و مثانه پشتیبانی می کند – کف لگن. شاید همه CPR ها نتوانند باعث برگشت زندگی به فرد دچار ایست قلبی شوند، ولی اگر قلبی که در سینه در حال تپیدن است و کار میکند اگر دچار توقف شود و یا به صورت نامنظم و یا بد کار کند نیاز است که با فشار به قلب که در زیر استخوان جناغ سینه است آن را پمپ کرده تا موقتا جریان خون را به حرکت در آوریم گرچه این شاید واقعاً کار خوشایندی نباشد. وقتی که پزشک و پرستار برسند برای رفع علت توقف قلب تلاش میکنند و تا آن زمان ما فرصت خوبی به نوزاد داده ایم تا مغز او را حفظ کنیم.

دروازه های هوشیاری یا نقاط مهمی در پشت سر شما وجود دارند که می توانند به رفع سردرد با ماساژ کمک کنند. این نوع به آسانی قابل استفاده است و می توانید آن را با خود حمل کنید. در مورد شیر خوار کوچک میتوان او را بغل کرد و به روی دست خود به پهلو نگه داشت به این صورت و بعد دوباره باید سر را به وضعیت صحیح نگه داشت که راه هوایی باز بماند و او را در وضعیت خط مستقیم قرار میدهیم و دهان و صورت باید به سمت پایین باشد که اگر استفراغ کرد یا ترشح داشت از دهان خارج شود در این وضعیت میتوان تنفس شکمیاو را هم با دست حس کنید.

امید است که با مطالعه این مقاله بتوانید زندگی شاد و پر از آرامشی داشته باشید. ایست قلبی- تنفسی بی گمان یکی از خطیرترین وضعیتهایی است که نیاز به اقدام فوری جهت حفظ حیات وپیشگیری از ضایعات جبران ناپذیر اندامهای حیاتی بدن دارد. قبل از هرگونه اقدامی جهت انجام احیای قلبی تنفسی هر مصدوم اطمینان حاصل کنید که این عمل سلامتی شما یا مصدوم را از نظر سرایت بیماریهایی چون ایدز و هپاتیت تهدید نمیکند.

“پرینه شما ناحیه ای از پوست و عضلات زیرین است که بین دهانه واژن و مجرای پشت (مقعد) شما قرار دارد. برای انجام ماساژ قلبی پاشنه یک دست را باید در مرکز قفسه سینه (بر روی استرنوم) پایین سر سینهها قرار داد و دست دوم را باید روی اولی گذاشت به طوری که بتوان با حداکثر قدرت به پایین فشار آورده و دست بالایی انگشتان دست پایین را از محدوده ماساژ دور کند.

ماساژ قبل از زایمان می تواند راهی مطمئن برای ماساژ زنان در دوران بارداری باشد. نوشیدن آب به مقدار زیاد از بروز درد پریود و نفخ شکم در این دوره جلوگیری به عمل می آورد. برخی از شرکتهای بیمه این نوع خدمات درمانی را ارائه میدهند ولی هزینه آن بسته به برنامه شما تغییر میکند. با این حال، برخی شرایط به افراد امکان نمی دهد ماساژ بارداری دریافت کنند، به عنوان مثال زنانی که مشکل لخته شدن خون دارند یا افرادی که ممکن است در معرض خطر زایمان زودرس قرار داشته باشند، نباید برای ماساژ درمانی بارداری ثبت نام کنند.

اگر فردی را دیدید که به اعتقاد شما دچار حمله قلبی شده است، برای کمک ابتدا با اورژانس تماس بگیرید. اگر مي خواهيد احياء قلبي ريوي را انجام دهيد هرگز به بهانه تماس با اورژانس مصدوم را رها نكنيد . با ديدن اين علايم بي درنگ از كساني كه در محل حادثه حضور دارند بخواهيد تا با تلفن اورژانس 115 تماس بگيرند. البته بین نفس­ها، دهانتان را از روی دهان بیمار بردارید تا بتواند بازدم انجام دهد. از MG148 در دوران بارداری استفاده نکنید. این ماساژ می تواند به کاهش دردهای بدن در دوران بارداری، کاهش استرس و کاهش تنش عضلانی کمک کند.

فشار خون بالایی که با سایر شرایط مانند چاقی، کلسترول بالا یا دیابت همراه می شود خطر بیشتری دارد. در روش دهان به دهان٬ بینی بیمار را با دست ببندید و دهانتان روی دهان او بگذارید و هوا را درون ریه او بدمید تا حدی که قفسه سینه بالا رود. سی.پی.آر یا احیاء قلبی-ریوی شامل اقداماتی است که برای بازگرداندن اعمال حیاتی دو عضو مهم قلب و مغز انجام میشود و تلاش میشود تا گردش خون وتنفس به طور مصنوعی تا زمان برگشت جریان خون خودبخودی بیمار برقرار شود. با رسیدن به سه ماهه سوم درد افزایش می یابد و وزن ناهموار و نامنظمی در شکم شما وجود دارد که بر عضلات گردن شما فشار وارد می کند.

این مورد می تواند یک جایگزین برای عمل جراحی بای پس باشد. زمان مورد نیاز: 10 دقیقه. امروز در مورد احیای قلبی عروقی یا CPR در شیرخواران صحبت میکنیم. برای اینکه اجسام یا مایعات داخل دهان شیرخوار را بتوان تخلیه کرد او را باید به پهلو بخوابانیم که شاید از دهانش خارج شود ولی سعی نکنید که برای خروج اجسام انگشت خود را با فشار به داخل دهان نوزاد کنید. پس حالا میریم که ۳۰ ماساژ و ۲ تنفس را تکرار کنیم و دادن تنفس به این صورت است تنفس، تنفس و شروع ماساژ.

پس از اینکه خنک شد، آن را بنوشید. خب پس از این که مطمئن شدیم محیط مناسب و امن است به مرحله دوم برای بررسی پاسخ شیرخوار میرویم. که اگر جسمی سفت باشد ممکن است به سمت عقبتر حلق جابجا شود. انگشتان شست را داخل واژن به اندازه ی 3 سانتی متر حدودا داخل کنید و کمی به سمت ناحیه پرینه فشار وارد کنید. بیشتر حملات قلبی شامل ناراحتی در مرکز یا سمت چپ قفسه سینه می شوند که بیش از چند دقیقه طول می کشد و یا از بین می رود و دوباره بر می گردد. به ازای هر ۳۰ ماساژ، دو تنفس نیز باید صورت بپذیرد که اغلب در این شرایط شامل تنفس دهان به دهان می شود.

دیدگاهتان را بنویسید