انواع ماساژ درمانی در فیزیوتراپی و چه فوایدی دارند؟

پس از گذشت تنها سه ماه، ۸۱% از بیماران گفتند که ماساژ کف پا توانسته است سردردهای آنها را کاملا یا تا حد زیادی بهبود بخشد و ۱۹% از افرادی که قبلا دارو مصرف میکردند توانستند مصرف دارو را قطع کنند. با خرید ماساژور برقی دیگر نیازی نیست که هر روز زمان زیادی برای رفتوآمد و حضور نزد ماساژور صرف کنید و هزینه ی بالایی را نیز متقبل شوید. همان طور که نتایج تحقیقات انجام شده نشان دادهاند، درمانهای طبیعی برای اضطراب تا حد زیادی موثر هستند. نتایج یک تحقیق نشان داد که ماساژ کف دست یا پا در بیمارانی که تازه عمل جراحی انجام دادهاند بیشتر از بیمارانی که فقط داروی مسکن مصرف کردهاند، به تسکین درد کمک کرده است.

نتایج یک مطالعه نشان داده است که فشار خون سیستولیک و سطح تری گلیسیرید هردو با استفاده از ماساژ آرامش دهندهی پا بهبود مییابند. همچنین ماساژ تایلندی گردش مایعات در مفاصل را بهبود میبخشد. ماساژ اِسالِن نیز یکی از ماساژهای ملایم و آرامش بخش است؛ که با درگیر کردن ماهیچهها و انبساط آنها سبب افزایش گردش خون در بدن میشود. توجه کردن به صفحات وسایل الکترونیکی مانند موبایل و کامپیوتر، وضعیت بدن ما را تحت تأثیر قرار میدهد.

تغییر سبک زندگی – از جمله خوردن غذاهای سالم- نیز مانند ماساژ منظم پا میتواند فشار خون را تا حد چشمگیری کاهش دهد. گروه ویژه خدمات پیشگیرانه ایالات متحده در حال حاضر غربالگری منظم سرطان پروستات را برای همه مردان بین 55 تا 69 سال توصیه می کند. چه کسانی خدمات ماساژ درمانی ارائه می دهند؟ ماساژهای ریلکسی مستمر قادر به تسکین درد پشت، احساس نفخ و کرامپهای شکمی (گرفتگی عضلات شکمی بدون منشأ عصبی و فقط در افراد سالم) بوده، بنابراین چه بهتر که زمانی را برای این کار اختصاص دهیم. هنوز مطالعه بالینی منسجمی درباره تأثیر مستقیم ارگاسم بر رفع گرفتگی عضلات در مدت قاعدگی انجام نشده، ولی آموزشگران حرفهای لذت و سلامت جنسی از جمله آویشن معتقدند که ارضای جنسی به تحمل درد قاعدگی کمک میکند.

ماساژ لرزش: رفع لرزش برای حداکثر آرامش. بیشتر افراد در طی روز اقدام به نوشیدن مایعات مختلف می کنند تا تمرکز خود را در طول کار بالا ببرند و به رفع خستگی بدن کمک بکنند. تقریباً از هر 15 زنی که به طور منظم ماساژ پرینه انجام می دهند ، 1 مورد نیاز به اپیزیوتومی ندارند یا در غیر این صورت پارگی را که نیاز به بخیه دارد ، تجربه می کنند. در طول دوره قاعدگی، عضلات رحم شما منقبض و شل می شوند تا به شما کمک کنند تا رحم تکه های جدا شده آندومتر (مخاط داخلی رحم) را خارج کند.

از بین رفتن خستگی عضلات صورت به سلامتی و شاداب ماندن آن کمک میکند. در یک مطالعه ۴۸ فرد مبتلا به درد قاعدگی به دو گروه تقسیم شدند: یک گروه با کرمی حاوی روغنهای گیاهی و گروه دیگر با کرمی حاوی عطر مصنوعی ماساژ داده شدند.شدت و طول مدت درد در گروهی که از روغنهای گیاهی استفاده میکردند، کاهش چشمگیری داشت (۳). تحقیقات دیگر نشان میدهند که بیماران مبتلا به فشار خون بالا که رفلکسولوژی دریافت میکنند و هدفشان از رفلکسولوژی کاهش فشار خون است، علائمشان تا حدی بهبود مییابد که میتوانند در مدتی که ماساژ درمانی انجام میدهند، مقدار داروی فشار خون مصرفی خود را کاهش دهند.

ماساژ کف پا به کاهش درد مفاصل و بهبود آسیبها و همچنین کاهش درد عضلانی کمک میکند. این داروهای گیاهی حاوی ترکیبات ضد التهابی و ضد انقباض ماهیچه هستند که باعث کاهش انقباض عضلانی و تورم ناشی از درد قاعدگی میشوند. این امر میتواند به کاهش نیاز شما به داروهای مسکن کمک کند. پاسخ دادن به پرسشهای روزانه احوالپرسی همدم و نگاهی به گزارشهای چند ماهه در اپلیکیشن همدم در طول چرخه قاعدگی برای چند دوره متوالی به شما کمک خواهد کرد که رفتار طبیعی بدنتان را بشناسید، نوع درد و انقباض و زمان آن را پیشبینی کنید و اثر روشهای کاهش درد را بسنجید.

یک مطالعه اثر ماساژ را در افراد مبتلا به درد قاعدگی ناشی از اندومتریوز بررسی کرد (۲). با استفاده از وزن بدنتان (نه فقط بازوها) مستقیما 5 تا 6 سانتیمتر روی سینه فشار وارد کنید . ایستادن و دویدن زیاد و انجام ورزشهایی که شامل پرش زیاد یا فرودهای سخت هستند، اضافه وزن و پوشیدن کفشهای نامناسب نیز خطر ابتلا به فاسئیت پلانتار را افزایش میدهند. همین حرکات را برای گودی اتصال دست مقابل هم انجام دهید.گفته میشود این ماساژ موجب کاهش درد گردن و سردرد میشود. اگر همیشه به سردرد و میگرن مبتلا میشوید، بهتر است رفلکسولوژی را امتحان کنید.

اگر هر ماه آن را مصرف کنید، اثر مفید آن را مشاهده خواهید کرد.مصرف بابونه دمکرده سطح گلیسین ادرار را بالا میبرد که باعث کاهش انقباض عضلانی میشود. اگر دو بار در روز ماساژ رحم و شکم با روغنهای معطر مریم گلی، اسطوخودوس و بادام را ادامه دهید خواهید دید چقدر در قطع فوری پریود موثر است و درد را کاهش میدهد. دومین حرکت برای کشش ماهیچههای پشت گردن به طوری است میتوانید آن را در حالت نشسته یا حتی در حمام انجام دهید. شما میتوانید روغن ماساژ معطر را بخرید و یا خودتان با استفاده از روغنهای معطر گیاهی و یک روغن پایه، ترکیب مخصوص خود را بسازید.

هفته قبل از پریود، هر روز دو فنجان دمنوش بنوشید. قبل از اینکه پریودتان آغاز شود به مدت پنج روز هر روز یک گرم عصاره شوید مصرف کنید. دارچین 840 میلی گرم کپسول دارچین را سه بار در روز در سه روز اول دوره قاعدگی مصرف کنید. بانوانی که مبتلا به میگرن هستند ممکن است در قبل یا طول دوره قاعدگی، این بیماری آن ها افزایش یابد. برای آشنایی بیشتر با رابطه جنسی در دوره قاعدگی و ارگاسم، به شما پیشنهاد میدهیم مجموعه آموزشی آویشن برای لذت و سلامت جنسی را دنبال کنید. روغن خراطین به سبب خاصیت احتقان آوری، باعث افزایش گردش خون می شود روغن خراطین باعث تجمیع خون بیشتر در رگ ها و مویرگ ها شده و با این کار مواد مغذی و ریز مغذی بیشتری را به بافت مربوطه می رساند این کار باعث تغذیه بهتر بافت ها و در ادامه رشد و چاق تر شدن بافت مورد نظرمی شود.

این گیاه باعث گردش خون در ناحیه لگنی و رحم شده و مشکلات آن را برطرف می کند. افرادی با بیماریهای مسری، لخته شدن خون، باردار، بیماریهای کلیوی یا بیماریهای کبدی، مبتلا به سرطان، التهاب و فشار خون کنترل نشده نیز گزینه خوبی برای انجام ماساژ نیستند. فشار خون بالا یک مشکل جدی است که میتواند باعث حمله قلبی، سکته مغزی یا نارسایی کلیه شود. البته ترکیب این آنتی اکسیدانها در مواد دیگری مثل بادام زمینی و یا دانه انگور هم یافت میشود.مصرف روزانه مکمل پیکنوژنول می تواند درد پریود را کاهش دهد. یک مطالعه نشان داد افرادی که در طول خونریزی قاعدگی خود، روزانه ۶۰ میلیگرم پیکنوژنول خوردهاند، درد کمتری دارند(۹).

روغن مرزنجوش: این روغن با خواص ضد درد خود، دردهای ناشی از گرفتگی قاعدگی را تسکین میدهد. برای یک نوشیدنی تسکین دهنده انقباض کمی زنجبیل تازه را در یک لیوان آبجوش رنده کنید. بجای نوشیدنی کافییندار (مانند قهوه، چای، نوشابه و یا نوشیدنی انرژیزا) از دمنوش زنجبیل یا نعناع یا مخلوط آب جوش و لیموترش استفاده کنید. برای این نوع ماساژ، درمانگر سنگ های گرم شده را روی نواحی خاصی از بدن مانند نقاط طب فشاری قرار می دهد. اگر فکر می کنید که در یک خانه تنها تهیه ی لوازم آشپزخانه یا وسایلی مانند تلویزیون و مبلمان لازم است، باید گفت که این نگرش کمی دور از انصاف است.

دیدگاهتان را بنویسید