انواع ماساژ؛ 12 نوع ماساژ از سوئدی و سنگ داغ تا رایحه درمانی

اما هیچ مطالعهای نشن نداده ماساژ پرینه باعث کاهش درد زایمان میشود. کم خونی دوران قاعدگی باعث بروز علائم ناخوشایندی مانند سردرد پریودی میشود که بر کیفیت زندگی اثرات نامطلوبی میگذارد. همهی انواع گوشتها مانند جوجه، بوقلمون، غذاهای دریایی و صدف منابع غنی آهن محسوب میشوند. یکی از منابع خوب آهن هم، جگر است. گاهی علت سردرد های ما بسیار ساده است و به سادگی قابل حل! خب در مرحله اول باید محیط و محل اقدام CPR خطری برای ما نداشته باشد و امن باشد چرا که ما نمیخواهیم به خودمان صدمه بزنیم، در زمانی که میخواهیم به کودک کمک کنیم.پس این مهم است که محل و شرایط احیای بیمار برای کودک و برای ما امن و بی خطر باشد چرا که اگر به شما صدمه برسد شما نمیتوانید به او کمک کنید.

همچنین تحقیقات نشان داده اند که با توجه به این که یکی از علتهای بروز میگرن قاعدگی افزایش ساخت و ترشح پروستاگلندین ها در حول و حوش زمان قاعدگی است، و ویتامین E به دلیل خاصیت آنتی اکسیدان خود قادر به جلوگیری از ترشح پروستاگلندین ها می شود و با توجه به بی خطر بودن ویتامین E در دوزهای توصیه شده استفاده از آن به عنوان پیشگیری از بروز میگرن قاعدگی مورد بررسی قرار گرفت. این نوع ماساژ همچنین شاید به بهبود انعطافپذیری و عملکرد ورزشی کمک کند و خطر آسیب را کاهش دهد.

برای مطالعه و آموزش کامل ماساژ ورزشی و آموزش ماساژ درمانی به بخش مطالب آموزشی مراجعه کنید. اطراف دو قطعه پارچه هم اندازه (سایز دلخواهتان) را مثل یک بالش، به هم بدوزید و تنها بخش کوچکی از درز را باز بگذارید. داروهای ضد التهابی غیر استروئیدی (NSAIDS) مثل ژلوفن و مفنامیک اسید، برای درد و خونریزی شدید قاعدگی توصیه میشوند. اگر شما دنبال انجام آزمایش خون و دیگر تست ها مثل آزمایش کرونا در منزل بی دردسر، سریع، آسان هستید ، انجام نمونه گیری در منزل می باشد.

اگر به خوبی آموزش دیده باشید، ماساژ دادن صورت عضلات و بافتهای آن را مقاوم کرده، گردش خون را به جریان انداخته و با گذشت زمان چین و چروک، افتادگی و سلولهای مرده آن را از بین میبرد و در عوض به آن شادابی و طراوت میبخشد. سیگار کشیدن نیز در این نوع سردرد ها و انواع دیگر دخیل است. بعضی از این درمانها سریعا موجب کاهش درد میشوند و برخی دیگر درد و انقباضات را در چرخههای بعدی کاهش میدهند. بعضی از افراد قاعدگی دردناکی دارند و برخی نه.

برای مثال؛ می توانید در برخی نقاط از انگشتان و یا در نقاطی دیگر از کف دست برای ورز دادن کمک بگیرید. با تکرار این ماساژ سطح کورتیزول یا هورمون استرس کاهش پیدا میکند، بدن به آرامش میرسد و دیگر دچار سردرد تنشی نمیشوید. یکی از بهترین و سودمند ترین روش های طبیعی برای درمان درد شدید پریود، داشتن رابطه ی جنسی می باشد؛ مطالعات مختلف نشان داده که رابطه جنسی، سیستم ایمنی بدن را تقویت می کند، سردرد های قاعدگی را از بین می برد و به درمان درد پریود کمک می کند.

در طول پریود، عضلات رحم برای ریزش و دفع بافت لایه داخلی رحم منقبض میشوند. در بسیاری از موارد در زنان سردرد پریودی قبل از دوران قاعدگی رخ می دهد. آیا میدانستید که ماساژ پا برای سردرد میتواند بسیار مفید واقع شود؟ در این روش سوزن های بسیار نازک وارد بدن شده و باعث آزاد شدن آندوروفین ها می شوند، این مواد باعث کاهش گرفتگی در عضلات میشود. خون و بافت آندومتر از طریق دهانه رحم و واژن دفع میشود. برخی از داروهایی که مصرف آنها به طور موقت قبل از شروع قاعدگی تاثیرات زیادی دارد عبارتند از ناپروکسن سدیم یا سایر داروهای غیر استروئیدی ضد التهاب که باید دو بار در روز مصرف شوند، فروواتریپتان که باید از روز اول دو مرتبه مصرف شود و پس از آن دز آن کمتر شود، ناراتریپتان که ۲ بار در روز مصرف میشود و سوماتریپتان که باید دو بار در روز مصرف شود، متیل ارگونویس دو بار در روز مصرف میشود، DHE که روزی ۲ بار یا به صورت تزریقی یا اسپری مصرف خواهد شد منیزیم نیز باید روزی دو بار مصرف شود.

همان طور که در بالا اشاره شد شاید علت سردرد شما کمبود خواب و استراحت کافی باشد. توجه داشته باشید که دوران قاعدگی نیازمند این است به اندازه کافی استراحت کنید. فاکتورهای مختلفی هنگام تصمیم گیری در مورد نوع ماساژور و نحوه خريد آن براساس هدف و زمان ماساژ بدن با توجه به بودجه خود وجود دارد. در صورتی که درد شدیدتری دارید با مراجعه به دکتر میتوانید از مسکنهای قویتر استفاده کنید.

استفاده از کمپرس سرد در ناحیه پیشانی به مدت 10 دقیقه می تواند به کاهش التهاب و احساس درد مبهم کمک کند. همانطور که در بالا اشاره شد سروتونین نقش به سزایی در سردرد دارد. با توجه به این تعریف هرچند کند شدن گردش خون از علائم فشار خون بالا است درعین حال میتواند عامل آن نیز باشد. ماساژ بافت عمیق، جریان خون و گردش لنفاوی را تشویق می کند که به سم زدایی و کاهش وزن نیز کمک شود.

فواید: علاوه بر اینکه آرامش عضلات و سیستم عصبی را برای شما به همراه دارد، غدد لنفاوی و رگ های خونی را هم وادار می کند که تکسین بیشتری دفع کنند و همچنین قابلیت ارتجاعی بافت ها را نیز افزایش می دهد. شاید در مقابل این جمله که ” از اضطراب و تنش ها اجتناب کنید” پاسختان این باشد که در زندگی پر دردسر این روز ها انجام این کار عملا غیر ممکن است ولی باید بگوییم برای کاهش استرس و اضطراب و همچنین کنترل خشم راهکار هایی وجود دارد که با انجام و تکرار آن ها می توان به مرور تا حد زیادی از آن ها پیشگیری کرد اگر چه به صفر رساندن این موارد شاید کار بسیار دشواری باشد!

اگر حرکات ماساژ صورت را مقابل آینه انجام دهید، کمک بزرگی به آب کردن چربیهای تجمع یافته در پایین صورت خواهید کرد. کافی است زنجبیل را به صورت ورقه ورقه در آورده و در آب جوش بخیسانید. اگر در دوران پیش قاعدگی یا حین آن استراحت و خواب کافی نداشته باشید احتمال تجربه یک سردرد پریودی شدید بالاست. بنابراین با داشتن استراحت و خواب کافی م ی توان از سردرد خلاص شد. دانه رازیانه در زمان شروع دوران قاعدگی می توان 30 میلی گرم عصاره رازیانه را به مدت سه روز و چهار بار در طول روز مصرف کنید. از ماساژ درمانی می توان برای درمان سردردهای مزمن و میگرن استفاده کرد.

تریپتانها، ارگوتامین وDHE را میتوان قبل از شروع پریود مصرف کرد بدون آنکه نگران وابسته شدن به آنها باشید. در فاصله هر ماساژ بايد اجازه بدهيد قفسه سينه كمي بالا بيايد تا قلب و ريهها امكان پر شدن را داشته باشند. مصرف فلوکستین نیز در مواردی که سردردهای قاعدگی به اختلالات خلق و خو قبل از پریود ارتباط داشته باشند میتواند در فاصله بین تخمک گذاری و قاعدگی در جلوگیری از سردرد مفید باشد. علم انعکاس درمانی ارتباط نقاط مختلف بدن با یکدیگر را بررسی میکند؛ به این معنا که شما میتوانید برای درمان درد یک نقطه از بدن مانند سردرد نقطه دیگری از بدن خود را مانند دستانتان ماساژ دهید؛ شما باید برای کاهش سردرد خود نقاط فشار بدن خود را بشناسید و با نحوه صحیح ماساژ آنها آشنا شوید.

این داروها همچنین ممکن است شامل مسکن هایی مانند ایبوپروفن یا ناپروکسن باشد. در صورت داشتن هر نوع عفونت واژن، مانند عفونت قارچی، عفونت ادراری یا تبخال تناسلی، ماساژ پرینه انجام دهید. در این نوع طب اعتقاد بر این است که از بین بردن عدم تعادل و دفع انرژی باقی مانده در بدن به تسکین درد کمک می کند. البته ماساژ توسط خود فرد کمی دردناک یا خوشایند است. با انجام پذیرش غیر حضوری و در صفحه اصلی انی آزما شما می توانید انجام مراحل نمونه گیری خود را در منزل یا محل کار خود را طی کنید. در واقع این روش، ماساژی است که شما در یک اتاق مشترک با یکی از دوستان، شریک زندگی یا یکی از اعضای خانواده انجام میدهید.

حال بهتر است این علائم را بررسی کنیم. استفاده از دستگاه آر اف یک درمان موثر برای بهبود علائم یائسگی زودرس است. علائم رایج PMS شامل احساس ناراحتی، حساسیت، اضطراب، تنش، بی خوابی و خستگی است و در ۵۰% از زنان درد نیز وجود دارد. این داروها باعث کاهش تولید پروستاگلاندین در بدن میشوند. در طول جلسه ماساژ، فرد میتواند ماساژ تمام بدن را انتظار داشته باشد. حتماً میدانید برونده قلب یعنی Cardiac output حاصل ضرب حجم ضربهای (Stroke volume) در تعداد ضربان قلب (Heart rate) است.

تحقیقات ثابت کرده اند که دریافت ماساژ با افزایش ترشح سروتونین همراه است. دستها باید ثابت باشند. مفنامیک اسید را باید در دو روز اول قاعدگی و به صورت منظم مصرف کرد تا اثر تسکیندهندگی داشته باشد. طبیعتا با حذف این مواد غذایی از ابتلا به سردرد جلوگیری خواهید کرد. درمان کم خونی به عنوان یک علت مهم سردرد پریودی می تواند گزینه خوبی برای پیشگیری از ان باشد. برای پیشگیری از آن هر روز سه وعده غذایی و یک میانوعده در آخر شب بخورید یا شش وعده غذایی کوچک در طول روز بخورید و از گرسنگی پرهیز کنید.

محرک های غذایی لزوما در تمامی بیماران ایجاد سردرد میگرنی نمی کنند بلکه ممکن است برای هر بیمار ماده غذایی خاصی محرک حمله میگرن شود بنابراین در مورد فهرست محرک های غذایی متخصص خود باشید و به صورت تجربی این خوراکیها را شناسایی کنید. فشار زیاد واکنش عضله را بر می انگیزد، فشار کم نیز تاثیری در روند درمان ایجاد نمی کند. این درد ماهانه علاوه بر درد شکم باعث ایجاد تغییر در خلق وخوی، احساس خستگی زیاد و افسردگی رو هم برای خانمها بدنبال داره، که حتی با رفتن پیش دکتر هم به نتیجه ای براشون نداره. گرم کردن کمر و شکم ممکن است درد را کاهش دهد.

دیدگاهتان را بنویسید