انواع ماساژ؛ 12 نوع ماساژ از سوئدی و سنگ داغ تا رایحه درمانی

در واقع سردردهای در یکی از سه دستهی سردردهای میگرنی، تنشی و یا خوشهای قرار دارند که صرف نظر از نوع سردرد، هر سردردی موجب کلافه شدن فرد میشود. برای تسگین این سردرد، به قسمت انتهای شست پا و انگشت دوم و سوم فشار وارد کنید. تحقیقات انجام شده در طی این تحلیل نشان میدهد که یک جلسه ماساژدرمانی میتواند در کاهش فشار خون، ضربان قلب و اضطراب حالتی (در واکنش به یک موقعیت خاص) مؤثر باشد.

در صورتی که با این ماساژ راحت نبودید و برای شما درآوردن لباسهایتان برای انجام ماساژ سوئدی مشکل است، رفلکسولوژی را امتحان کنید. در رفلکسولوژی ماساژ-درمانگر فقط روی پاهای شما کار میکند درحالی که شما اثرات آن را در کل بدنتان خواهید دید. ماساژ-درمانگر یک سری تکنیکهای مختلف روی بدن مشتری انجام میدهد، در حالی که مشتری نشسته، یا طاقباز، دمر یا به پهلو روی زمین خوابیده است. زنان باردار هم پیش از انجام ماساژ تایلندی باید با پزشک خود مشورت کنند. اگرچه ماساژ تایلندی شیوهی درمانی مدرنی در اسپاها است، اما در واقع راهبان بودایی این ماساژ باستانی را حدود ۲۵۰۰ سال پیش در تایلند ابداع کردند.

بر اساس یک مطالعه در سال ۲۰۱۵ ماساژ تایلندی استرس را به میزان قابلتوجهی کاهش میدهد. درمانگر، به جای اینکه عضلات را مالش دهد، با تماس دائمی بین بدن خود و مشتری، بدن مشتری را فشار میدهد، میکشد یا تکان میدهد. در این ماساژ، بهجای انجام دادن حرکات نرم و ماساژ آرامشبخش، که ویژگی ماساژهای محبوب رایج است، از کشش و تکنیکهای تکان دادن استفاده شده و تنش موجود در بدن را از بین میبرد. مهم نیست که چند بار انجام آن را انتخاب کنید ، فقط 5 دقیقه جلسه نیاز دارید تا مزایای احتمالی آن را ببینید. اما در چند دقیقه اول ایست قلبی فشار بر روی قفسه سینه یا ماساژ قلبی اهمیت بسیار بیشتری دارد.

در چند مورد باید به طور جدی با پزشک مشورت کرد. ماساژهای معروف و مؤثر دیگری نیز هستند که در درمان انواع سردرد اثربخشی بالایی دارند، اما توصیه میشود که حتماً پیش از شروع ماساژ درمانی شما با پزشک خود مشورت کنید. بنابراین اگر میخواهید این نوع ماساژ را امتحان کنید، باید پیش از انجام آن، در مورد سابقه پزشکیتان با ماساژدهنده صحبت کنید تا خود را در معرض خطر بیشتر قرار ندهید. اگر برای اولین بار است که به کلینیک یا اسپای انجام ماساژ تایلندی میروید، حداقل ۱۰ دقیقه زودتر در آنجا حاضر باشید تا فرمهای ضروری را تکمیل و لباستان را عوض کنید.

در طول ماساژ شما حداقل به مدت 60 دقیقه در حالت آرامش هستید؛ همچنین ماساژور با انجام حرکات درست ماساژ به رفع تنش و افزایش جریان خون در بدن کمک می کند و همین امر باعث می شود که شما به آرامش برسید. حتی در مواردی انرژی جسمی شما را افزایش دهد. درمانگر بدون تلاش یا حرکتی از جانب شما روی بدن شما حرکات مختلفی در پوزیشنهای مختلف انجام میدهد.

پزشک با انجام ماساژ پروستات و خروج این مایعات از آلت تناسلی مردان، نمونهی جمع آوری شده را به آزمایشگاه میفرستد تا عامل ایجاد عفونت مشخص شود. پزشک مایعی را که از مجاری پروستات میآید را آزمایش میکنند تا ببینند چه چیزی مشکل را ایجاد می کند. چگونه پروستات را پیدا کنیم ؟ هنوز درمان قطعی برای بیماری آرتروز وجود ندارد، اما انجام ماساژ تایلندی می تواند به خوبی این بیماری آزار دهنده را کنترل کند.

به آرامی دم و بازدم را سه بار انجام دهید. این ماساژ به اینصورت انجام می شود که ابتدا باید انگشت خود را به آرامی وسط دو چشم قرار دهید و سه سانتیمتر به شکل عمودی آن را بالا ببرید. با وجود اینکه ماساژ تایلندی میتواند کمی دردناک باشد، اما اگر این کار را فردی حرفهای انجام دهد، ماساژگیرنده دردی را حس نمیکند. ماساژدهندهای که مجوز این کار را دارد، قبل از انجام ماساژ، باید سابقه پزشکی فرد ماساژگیرنده را بداند. زیرا یک فرد متخصص بهخوبی میداند که حرکات و فشارها را چگونه انجام دهد تا موجب درد در بدن ماساژگیرنده نشود.

در این کار زیادهروی نکنید اما تمرینات کگل را به طور مرتب انجام دهید تا جریان خون در ناحیه واژن افزایش یابد و خطر بی اختیاری ادرار و مدفوع کم شود. نتایج نشان داد که ماساژ تایلندی باعث افزایش انرژی میشود، در حالی که ماساژ سوئدی باعث آرامش و خواب بهتر میشود. گاهی استرس میتواند به عنوان یک محرّک مثبت عمل کند و به افراد کمک کند تا در زندگی شخصی و حرفهای خود بهتر عمل کنند. کمردرد مزمن میتواند مانند کابوسی در زندگی فرد مبتلا باشد. این محققان در مورد تعدادی از افراد مبتلا به آرتروز ۵۰ تا ۵۸ ساله، ماساژ تایلندی و برخی دیگر درمان فیزیکی استاندارد را بهکار بردند.

در ماساژ تایلندی، ماساژدهنده برای انجام تعدادی از حرکات کششی شبیه یوگا، از دستها، زانوها و پاهای خود استفاده میکند و او درعینحال روشهای فشار عمیق عضلات، تحرک مفاصل و طب فشاری هم بهکار میبرد. سرانجام عملیات آزاد سازی عضله صورت می گیرد و پس از 5 ثانیه استراحت عضله، دوباره این تکنیک انجام می گیرد. هدف از این سیستم درمانی باستانی، بازگرداندن انرژی و جوان سازی فرد است. ماساژ تای ریشه در یک سنت روحانی دارد و هدف آن شفای جسمی، احساسی و معنوی است. از آنجایی که این ماساژ با لباس کامل انجام میگیرد، مناسب کسانی است که از درآوردن لباسهایشان احساس خوشایندی نمیکنند.

ماساژ تایلندی معمولا روی زمین و تشک مخصوص انجام میشود و مشتری لباسهای شل و استرچ مانند لباس یوگا میپوشد. ماساژ بخشهای مختلف بدن، اثرات آرامشبخشی روی بدن میگذارد. با این حال ، استرس بیش از حد هم بر سلامتی روانی و جسمی انسان تأثیر منفی میگذارد. ماساژ جنسی به ایجاد اعتماد فیزیکی و روانی کمک ميکند برای این که یکی از دو طرف خود را در محاصره دستهای دیگری قرار ميدهد . مبدع این سبک یک پزشک در زمان بودای کبیر است که این ماساژ تای را با تلفیقی از یوگا و طب آیورودا ایجاد کرده است. کشش تدریجی و ملایم با گذشت زمان باعث انعطافپذیری فرد میشود.

حرکات کششی مانند یوگا باعث افزایش گردش خون و رسیدن اکسیژن به بافتهای بدن میشود. انجام این کار می تواند باعث خونریزی شود و ممکن است خطر عفونت را افزایش دهد. همچنین این نوع ماساژ انعطافپذیری و دامنه حرکت بدن را افزایش میدهد. ماساژ تایلندی چیست | در طول ماساژ تایلندی چه رخ میدهد؟ بنابر بررسیها، کمردرد بیمارانی که تجربه ماساژ تایلندی داشتند، بهمراتب سریعتر از بیمارانی بهبود یافت که تحت درمان تحرک مفاصل قرار گرفته بودند.

دیدگاهتان را بنویسید