انواع روشهای ماساژ برای سردرد – صورتیها

همچنین انجام این ماساژ شما را از لحاظ ذهنی برای تحمل فشار ناشی از بیرون آمدن سر نوزاد آماده میکند. اما انجام این مانور مشکل است و امروزه تصور میشود که نسبت به سایر روشها از لحاظ آسیب به گردن بیخطرتر نیست. امانبايد فرصت را از دست بدهيد. اولین نشانه ایست قلبی این است که فرد به طور کامل هوشیاری خودش را از دست بدهد. اگر در زمینه CPR از جمله تنفس مصنوعی آموزش دیده اید و از اعتماد به نفس کامل برای بهره گیری از مهارت های خود برخوردارید ، بایستی CPR را با تنفس مصنوعی انجام دهید .

تنفس مصنوعی را دو مرتبه دیگر انجام دهید. اگر مي خواهيد احياء قلبي ريوي را انجام دهيد هرگز به بهانه تماس با اورژانس مصدوم را رها نكنيد . در روش دهان به دهان٬ بینی بیمار را با دست ببندید و دهانتان روی دهان او بگذارید و هوا را درون ریه او بدمید تا حدی که قفسه سینه بالا رود. قبلاً توصیه میشد که ضمن انجام تنفس مصنوعی هوا با شدت به درون ریهها دمیده شده. راه هوایی یعنی لوله ای است که به نام نای یا تراشه که بین حلق و ریه قرار دارد و اگر آن بسته باشد یا خم شده باشد نمیتواند هوا را عبور دهد و نفس بکشد.

اگر کودک سنگین است و بیشتر از ۵ یا ۶ کیلو است، میتوان آن را روی زمین به پهلو قرار داد و راه هوایی را باز نمود و اگر استفراغ کند ترشحات خارج میشود. پس سر را کمیعقب کشیده و دهان را باز کرده و چانه را کمیبه بالا حرکت میدهیم و سعی میکنیم که سر و گردن و پشت شیرخوار به صورت صاف و در یک خط مستقیم قرار گیرد و با یک دست چانه را گرفته و به سمت بالا میکشیم. برای انجام ماساژ پاشنه دست خود را روی استخوان جناغ سینه فرد بگذارید ؛ استرنوم یا جناغ درمرکز قفسه سینه قرار دارد .

دهان خود را روی دهان قربانی بگذارید و حدود 1 ثانیه به طور پیوسته و محکم در دهان بدمید. ۲۰ ثانیه نقطۀ موردنظر را فشار دهید و ۲۰ ثانیه آن را آزاد نگه دارید. تنها چیزی که برای شروع ماساژ نیاز دارید روغن ماساژ و انگشتانتان است. روغن مریم گلی میتواند ترشح دوپامین در مغز را افزایش دهد، بنابراین، به بهبود روحیه کمک میکند. به این ترتیب کف لگن مادر بعد از تولد نوزاد، سریع تر بهبود خواهد یافت. او را در خط صاف قرار دهید و وقتی چانه را بالا میکشیم باعث میشود زبان کمیبه بالا آمده و راه هوایی در حلق باز تر شود.

حالا دهان خود را باز کنید و فک خود را شل کنید؛ این امر کمک خواهد کرد که تمام استرس هایی که در لگن شما ایجاد شده است برطرف شود. باعث تحریک گردش خون و شل شدن عضلات می شود ، دارای خاصیت درمانی است ، از بین بردن علائم درد گردن و رحم و کمردرد ، سردرد و سرگیجه ناشی از اسپوندیلوز گردن رحم ، پوکی استخوان ، همچنین عادی فشار خون است و خواب را بهبود می بخشد. عمدتا نیز با فشارهای آرام و ماساژهای دورانی انجام می شود و در حدود ۵ تا ۱۰ دقیقه بعد از انجام آن، سردرد بهبود می یابد.

میتوانند در بهبود حالت نعوظ در مردان و رسیدن به نعوظ کامل بسیار موثر واقع شوند. در این شرایط، اگر ماساژ قلبی و احیای قلبی صورت نگیرد، ممکن است فرد به طور کامل حیات خود را از دست بدهد. ما نمیتوانیم در آن لحظه عامل ایجاد ایست قلبی را درمان کنیم و این مربوط به پزشک و پرستار میباشد ولی وظیفه ما به طور ساده به حرکت درآوردن جریان خون و رساندن خون به مغز و حفظ آن است. حفظ خونسردی و انجام مکرر ماساژ، اهمیت بسیار زیادی دارد.

پس از اتمام دوره درمان سردرد با ماساژ، میانگین تعداد سردردی که هر فرد تجربه کرده بود، از ۷ سردرد در هفته به ۲ سردرد در هفته کاهش پیدا کرده بود. وقتی فردی که بدنبال تصادف، سقوط از ارتفاع، حوادث ورزشی یا اتفاقات موقع کار دچار آسیب های شدیدی در اندام ها میگردد ممکن است همزمان با این آسیب ها دچار بیهوشی و یا ایست قلبی تنفسی هم بشود. آیا میدانید ماساژ قلبی چیست؟ ۱- چک میکنیم که آیا محل انجام CPR برای ما و شیر خوار بیخطر و ایمن است؟ تنفس مصنوعی را 5 مرتبه انجام دهید . قبلاً توصیه میشد که برای بزرگسالان به ازای هر 15 ماساژ قلبی 2 تنفس مصنوعی و برای کودکان و نوزادان به ازای هر 5 ماساژ قلبی 2 تنفس مصنوعی انجام شود.

تنها ماساژ قلبی را برای احیای او آغاز کنید. آغاز ماساژ قلبی به علت کمک به پمپاژ مصنوعی قلب٬ اولین قدم و مهمترین مانور امدادگر است که باید هرچه سریعتر آغاز گردد. خب در مرحله اول باید محیط و محل اقدام CPR خطری برای ما نداشته باشد و امن باشد چرا که ما نمیخواهیم به خودمان صدمه بزنیم، در زمانی که میخواهیم به کودک کمک کنیم.پس این مهم است که محل و شرایط احیای بیمار برای کودک و برای ما امن و بی خطر باشد چرا که اگر به شما صدمه برسد شما نمیتوانید به او کمک کنید.

وقتی که میخواهیم تنفس دهیم باید دهان خود را روی دهان و بینی نوزاد قرار داد و باید مطمئن باشیم که راه هوایی و دهان نوزاد باز است و توجه کنید که سایز ریه های نوزاد چقدر است چون حجم ریه های او کم میباشد و فقط نیاز به حجم هوایی به اندازه دهان باد شده ما دارد؛ فقط همین. سپس او را به پشت قرار داده و باید همواره راه هوایی را باز نگه داریم چون اگر سر و چانه او را رها کنیم مجدد به علت شلی گردن سر خم شده و راه هوای بسته میشود.

برای اینکه اجسام یا مایعات داخل دهان شیرخوار را بتوان تخلیه کرد او را باید به پهلو بخوابانیم که شاید از دهانش خارج شود ولی سعی نکنید که برای خروج اجسام انگشت خود را با فشار به داخل دهان نوزاد کنید. به عنوان مثال، در مطالعه ای که در بالا توضیح داده شد، 8.3٪ از شرکت کنندگان ناراحتی پس از ماساژ پروستات را گزارش کردند. شما به عنوان یک مادر باردار، می توانید این ماساژ را خودتان انجام دهید و یا حتی از شریک زندگی و یا مامای معالج خود در انجام آن کمک بگیرید.

پدهای گرمادهنده که داخل مایکروفر قابل گرم کردن هستند، پتو های گرماده شارژی و بدون سیم و قنداق های یک بار مصرفی که مخصوص گرفتگی ها و دردهای قاعدگی طراحی شده اند، از جمله مواردی هستند که می توانید از داروخانه ها تهیه کنید. طراحی مقاوم در برابر آب وقابل استفاده در حمام تا 30 دقیقه . حرکات مورد استفاده در این شیوه ی درمانی به صورتی طراحی شده است که منجر به ترشح آندروفین خواهد شد. زمان مورد نیاز: 10 دقیقه. پروستات منطقه ای حساس از بدن مردان است که تحریک آن باعث لذت جنسی و ارگاسم شدیدتر در زمان انزال می شود.

دیدگاهتان را بنویسید