انواع روشهای ماساژ برای سردرد – صورتیها

کشیدن آرام مقعد به طور منظم در طول چند هفتهی آخر بارداری باعث میشود کشش به راحتی در طول زایمان رخ داده و باعث کاهش درد شود. همانطور که میدانید سردردهای قاعدگی به دلیل تغییر هورمونهای بدن است که در زنان رخ میدهد. یکی از بهترین روشهای تسکین سردردهای ناشی از خستگی و فعالیتها روزانه استفاده از روشهای فشار درمانی است. سردردهای مرتبط با تغییر هورمونهای بدن ممکن است ناشی از بارداری، قرص پیشگیری از بارداری و یائسگی باشد.

ماساژ آرام ممکن است باعث تسکین شود.در یک مطالعه گزارش شده در روماتولوژی بین المللی ، افراد مبتلا به تونل مچ دست به دو گروه تقسیم شدند. درموارد شدید تر، شما ممکن است دچار سندرم تونل مچ دست شوید، که عبارت است از به دام افتادن عصب میانی (مدین) که باعث درد و سوزش(خواب رفتگی) می شود. با این حال ، یک تکنیک بسیار تهاجمی بوده و از نظر تئوری می تواند باعث آسیب جزئی به پوست یا روده شود.همچنین ، ماساژ پروستات ، به ویژه هنگامی که شدید یا همراه با خشونت باشد ، می تواند دردناک باشد.ماساژ پروستات همچنین می تواند همراه با احتمال عفونت پروستات باشد.

تکنیک های تصویربرداری می تواند به شناسایی موارد اندومتریوز، چسبندگی، فیبروئید، کیست تخمدان و حاملگی غیرطبیعی کمک کند. اگر کنجکاو شدید با مکانیسم درمان سندروم تخمدان پلی کیستیک آشنا شوید به مطالعه ادامه دهید … با لنداسپا همراه باشید تا در ادامه مطالب، با آموزش ماساژ تخمدان و افزایش باروری آشنا شوید. با مقالهای دیگر از مجله سلامت هومکا همراه باشید تا اطلاعات بیشتری در رابطه با ماساژ سردرد و دیگر تکنیکها مؤثر در رفع انواع سردرد آشنا شوید. با فواید ماساژ پا برای سردرد و همچنین نحوه انجام آن آشنا شد.

در ادامه در مورد فواید ماساژ سردرد توضیح خواهیم داد لذا در صورت تمایل میتوانید تا پایان مقاله همراه ما باشید. راههای مختلفی وجود دارند که میتوانید ریسک ابتلا به بیماریهای قلبی را کاهش دهید که اکثر آنها نیاز به ایجاد تغییرات زیاد در سبک زندگی نمیباشند. برخى از انواع ماساژور برقى از گرما استفاده نمى كنند بلكه فقط حالت ارتعاشى دارند. سردرد انواع مختلفی دارد که علت بروز هر کدام متفاوت است.

با وجود دسته ای که این ماساژور دارد می توان به راحتی هر جای بدن را مثل پشت کتف، کمر، پشت ران و ساق پاها را به خوبی ماساژ داد. ماساژور دستی در کاهش درد در قسمت هایی مانند پا و کمر بسیار موثر عمل میکنند. ماساژ سردرد خوشهای اگر به درستی انجام شود میتواند درد را تا حدود زیادی تسکین نماید. حدود 2 بار در هفته و نهایتا روزی یکبار این کار را انجام دهید. در این مطالعه هشت هفته ای، برخی از شرکت کنندگان هفته ای 1 یا 2 بار به مدت 1 ساعت ماساژ سوئدی دریافت می کردند،در حالی که دیگران درمان های کوتاه تر یا کمتر و یا بدون ماساژ را تجربه می کردند.

میگرن یکی از بیماریهای جسمی است که به صورت معمول در یک بخش از سر ایجاد میشود. این موضوع می­تواند بطور چشمگیری از بروز یا تشدید بیماریهای نظیر میگرن در افراد جلوگیری نماید. ماساژ اعضای بدن می­تواند بطرز اعجاب­ آوری از بروز بسیاری از دردها جلوگیری نماید و در صورت بروز درد آنرا تعدیل و درمان نماید. و از طرفی می­تواند قدرت ماساژ قفسه سینه را هم کاهش دهد. همانطور که گفته شد، مهم نیست سردرد جزو کدام یک از انواع سردرد است. در زیر نقاطی از پا معرفی میکنیم که با استفاده از رفلکسولوژی و فشار دادن آن نقاط، میتوان انواع سردردها را کاهش داد.

همچنین این سردردها میتواند به دلیل استرس، اضطراب، خستگی، افسردگی و یا زیاد بودن بیش از حد نور و صدا ایجاد شوند. شواهد بسیار کمی برای حمایت از این ادعا وجود دارد که ماساژ پروستات یک درمان موثر برای پروستاتیت، بزرگی پروستات یا سایر شرایطی است که بر پروستات تأثیر می گذارد. ورزش: داشتن فعالیت بدنی و ورزش کمک میکند که ابتدا خونریزی با سرعت بیشتری انجام شده و در نتیجه بدن از وجود خون قاعدگی خالی شود که به تدریج شاهد قطع خونریزی پریود خواهید بود. روش کار کردن آن ها به گونه ای است که با اعمال لرزش و ضربه نسبتا محکم به محل مورد ماساژ، بهتر به بافت های داخلی دسترسی پیدا کرده و گرفتگی های داخلی را از بین می برند.

ماساژ سر برای این نوع سردرد چندان مؤثر نیست چرا که درد ایجاد شده به علت عفونت در بدن است پس بهتر است از ماساژ سردرد سینوزیت خودداری کنید و از آنتی بیوتیکهای قوی استفاده کنید. استرس (همه چیز در مورد استرس) احساسی می تواند احتمال درد پریود را افزایش دهد. از این رو فیزیوتراپیست به کمک فشار دست و گاهی آرنج، حرکات ریتمیک را در سراسر بدن اعمال می کند.

به این ترتیب با فشارهای ملایم بهگونهای که آسیب و دردی به بیمار وارد نشود با کمک سرانگشتان هر ۲ دست به ماساژ نقطه مورد نظر پرداخته و به این ترتیب موجب کاهش اسپاسمها و انقباضهای رحم و خون رسانی بهتر به رحم و عضلات اطراف آن شوید. لذا در صورت مشاهده سردردهای ثانویه بهتر است در سریعترین زمان ممکن به پزشک متخصص مراجعه کنید. علت ایجاد این گونه سردردها در افراد مشخص نیست و ممکن است بدون هیچ دارویی رفع شود. معمولا سردردها به سه دسته، سردردهای تنشی، سردردهای میگرنی و سردردهای خوشهای تقسیم میشوند.

محققان دانشگاه پزشکی میامی به مدت 5 هفته تحقیقی روی افرادی که حداقل 6 ماه از درد کمر رنج می بردند انجام دادند.آنها دریافتند افرادی که 2 بار در هفته به مدت نیم ساعت ماساژ درمانی میشوند ، در طول هفته دارای درد کمتر و تحرک بیشتری در ناحیه کمر خود نسبت به گروه دیگر که به استراحت مطلق پرداخته اند می باشند.به علاوه در گروه ماساژدرمانی ، افراد استرس کمتری داشتند. یکی از بهترین ماساژهایی که به تسکین درد و کاهش آن در طول روزهای قاعدگی کمک میکند، ماساژ یا فشار درمانی ۲ نقطه در طرفین استخوان خاجی است.

روزهای قاعدگی کمک میکند، ماساژ یا فشار درمانی 2 نقطه در طرفین استخوان خاجی است. در این مرحله با کمک شستها این ۲ نقطه را در ۲ سوی استخوان خاجی با فشارهای متناوب و پیوسته به مدت ۳ دقیقه ماساژ دهید. با خرید یک صندلی ماساژور و استفاده از آن در طول روز برای دوری از فشارهای روانی، سلامتی، شادابی و سرحال بودن را به خودتان هدیه دهید. باتوجه به نکاتی که گفته شد، می توانید ماساژور برقی مورد نظر خود را خریداری نمایید. از فناوری های تحریک اعصاب پوست(TENS)، انقباض ماهیچه(EMS) و انتقال پیام درد به طناب نخاعی(IFT) در این نوع از ماساژور برقی بدن استفاده می شود که مطالعات نشان داده است در التیام دردهای عضلانی، مخصوصا در ناحیه کمر و گردن موثر است.

بعضی اوقات زنان از درد ناشی از زایمان وحشت دارند و دقیقا این جاست که ماساژ بارداری مفید است. همانگونه که گفتیم اعتقاد بر این است که در دستها و پاها نقاطی وجود دارند که بر اندامهای مختلف بدن تاثیر میگذارند. این دو نقطه که در هر طرف بینی شما قرار دارند برای رفع سردرد با ماساژ بسیار مهم هستند. به جهت رفع خستگی و گرفتگی های ماهیچه های بدن و کاهش میزان استرس می توان از ماساژ درمانی به عنوان یک روش مراقبت از بهداشت استفاده نمود. باید پیش از دادن تنفس مصنوعی بعدی دوباره راه هوایی مصدوم را باز نمود.

۴٫ انجام این ماساژ کف لگن مادر را بیشتر آماده کشش نموده و باز شدن آن را آسان خواهد کرد، که به نوبه خود فشار کمتری بر روی سر نوزاد در طول ۳۰ دقیقه آخر روند زایمان طبیعی وارد خواهد نمود. راه هوايي را باز كنيد تا مانعي در سر راه تنفس نباشد ببينيد آيا قفسه سينه بالا و پايين مي رود يا نه؟ یک نقطه در قسمت بالای انگشت بزرگ پای شما وجود دارد که میتواند در کاهش سردردهای میگرنی بسیار موثر باشد. این نقطه کمی بالاتر از جایی است که انگشت پای شما به پایتان وصل میشود. چشم سوم نقطه ای میان دو ابرو و در جایی است که پل بینی با پیشانی شما قرار دارد.

یکی از سادهترین راههای درمان این گونه دردها ماساژ سردرد است که به دلیل فواید زیادی که دارد مورد توجه بسیاری از افراد قرار گرفته است. “بیش از هزاران تحقیق و گزارش منتشر شده وجود دارد که شواهد علمی در مورد فواید ماساژ ارائه می دهد. بر روی سر، گردن و پشت آن و چشمها نقاطی وجود دارد که ماساژ آن نقاط، باعث تسکین سردرد فعلی شما میشود. دومین ماساژ برای سردرد از طریق کشش و ماساژ ماهیجههای پشت گردن انجام میشود. ماساژ بارداری قطعا گردش خون شما را در بدن بهبود می بخشد و از تورم یا التهاب پیش گیری می کند.

فشار درمانی یا همان رفلکسولوژی یکی از شیوههای ماساژ برای سردرد است که برای درمان بسیاری از بیماریهای روحی و جسمی در جهان مورد استفاده قرار میگیرد. سردرد حاصل از جراحت، ضربههای شدید و تومورها میتوانند در دسته سردردهای ثانویه قرار بگیرند. اگر شما نیز دچار سردرد شدید میتوانید از این روشها برای کاهش دردهای میگرنی و مزمن استفاده کنید. صرف نظر از نوع سردرد، بروز آن همواره موجب رنجش فرد شده و او را کلافه میکند.

دیدگاهتان را بنویسید