انواع، علائم، راه های تشخیص و درمان تومور استخوانی – مجله دکتردکتر

شما میتوانید یک رژیم خودآزمایی را دنبال کنید که به شما کمک میکند تمام قسمتهای بدن خود را بررسی کنید، حتی قسمتهایی که در معرض نور خورشید نیستند. رژیم غذایی بسیار محدود است یا هیچ اثری ندارد، گر چه خوردن سبزیجات بیشتر، ممکن است باعث حفاظت هر چند به مقدار کم، شود. هر سال بیش از ۴.۳ میلیون مورد از این نوع سرطان پوست غیرملانومایی تشخیص داده میشود. این به آن معنی است که مردان مبتلا به این سرطان، به طور متوسط حدود ۹۰٪ احتمالا و حداقل تا ۵ سال پس از تشخیص زندگی خواهند کرد.

در سال ۲۰۱۸، انجمن سرطان آمریکا تخمین میزند که ۹۰۰۰ کالیفرنیایی به ملانوم مبتلا خواهند شد که بیشتر از هر ایالتی است. مرحله IV نشانهای از گسترش سرطان به خارج از تومور اولیه است و در غدد لنفاوی، اندامها یا بافت دور از محل اصلی خود را نشان میدهد. در دسته بندی این سرطان، چهار نوع اصلی (ALL, AML, CLL, CML) داریم. ملانوما تنها ۱ درصد از سرطانهای پوست تشخیص داده شده در آمریکا را تشکیل میدهد، اما بیشترین مرگ و میرهای مرتبط با سرطان پوست را به خود اختصاص میدهد.

براساس یافته های علمی دربروز بیماری سرطان مری با میزان مرگ و میر بالا و سرطان معده به علت شیوع بسیار در دنیا عوامل زمینه ساز متعددی از قبیل تغذیه، ژنتیک و عوامل محیطی در اتیولوژی این بیماری ها مطرح می باشد. اگر سرطان پوست در شما تشخیص داده شد، ممکن است نیاز به آزمایشهای بیشتری داشته باشید تا بفهمید تا چه حد پیشرفت کرده است. آمار سرطان پوست چه اطلاعاتی را به ما می دهد؟

عوامل خطر سرطان پوست چه هستند؟ اگر به سرطان پوست مبتلا میشوید، شناسایی و درمان زودهنگام آن میتواند به بهبود دیدگاه بلندمدت شما کمک کند. برای پیشگیری و کمک به درمان سرطان ساعت ۶ صبح آب خیار، ساعت ۱۲ ظهر آب کاسنی، ساعت ۶ بعد از ظهر آب کاهو، ساعت ۱۲ شب آب کرفس بخورید. تشخیص زودهنگام بهترین راه برای اطمینان از درمان موفقیتآمیز سرطان پوست قبل از پیشرفت بیشتر است. از آنجا که جلسه ملاقات می تواند مختصر باشد ، و از آنجا که اغلب زمینه های زیادی برای پوشش وجود دارد ، خوب است که از قبل آماده باشید.

لایهای ضخیم از جنس ماهیچه در زیر لایهی زیرمخاطی قرار دارد. در حالی که این سرطانها میتوانند رشد کنند و فراتر از محل اصلی تومور گسترش یابند، به اندازه ملانوم کشنده نیستند. مرحله صفر: سلولهای غیر طبیعی فراتر از بیرونیترین لایه پوست یعنی اپیدرم گسترش نیافتهاند. مرحله اول: سرطان ممکن است به لایه دوم پوست، درم گسترش یافته باشد، اما کوچک باقی میماند. کورتاژ و الکترودسیکا: یک تیغه قاشقی شکل دراز برای خراش دادن سلولهای سرطانی استفاده میشود و سلولهای سرطانی باقی مانده با استفاده از سوزن الکتریکی سوزانده میشوند.

برای کاهش خطر ابتلا به سرطان پوست، از قرار دادن پوست در معرض نور خورشید و سایر منابع اشعه ماوراء بنفش برای مدت طولانی خودداری کنید. این ناهنجاری ها می توانند در رشد تومورها شرکت داشته باشند. در همه جای دنیا کسی که به دنبال خدمات زیبایی است، باید هزینههای این خدمات را هم از جیبش پرداخت کند. بیش از ۲ درصد مردان و زنان در دورهای از زندگی خود به ملانوم مبتلا میشوند. سرطان رحم مانند یکی دیگر از سرطان های اندام های تناسلی زنان و مانند سرطان تخمدان شایع نیست. بر خلاف سایر اندام ها، پوست شما همیشه در معرض دید شماست.

با این حال، برخی درمان ها در مناطق خاص دنیا، هشدار سرطان داشته و مصرف کل تار می تواند برخی عوارض جانی را به همراه داشته باشد. البته این عوارض ممکن است در برخی از بیماران بهبود یابد. به طور کلی استعمال دخانیات عوارض مختلفی را برای بدن به وجود میآورد که یکی از این موارد آسیب به سلولهای مری است. در صورت مشاهده موارد مشکوک به پزشک خود اطلاع دهید. طیف رشد و پیشرفت این نوع لوسمی بسیار کند و آهسته است و اغلب در افراد سالمند تظاهر می کند. به عنوان مثال ممکن است برای درمان اگزمای فرد سالمند از استروئیدهای موضعی استفاده شود و پس از مدتی مشاهده گردد که مشکل پوستی در حال گسترش و بدتر شدن است.

در طول پرتودرمانی برای باز نگه داشتن مری از یک لوله کوچک فلزی تحت عنوان استنت استفاده خواهد شد به این روش intraluminal intubation گفته میشود. در طی این روش ایمن و ساده، آنها ناحیه مشکوک یا بخشی از آن را برای آزمایش به آزمایشگاه میبرند. سرطان پوست شایعترین سرطانی است که امروزه در آمریکا تشخیص داده میشود. درمان بیولوژیکی: درمانهای بیولوژیکی برای تحریک سیستم ایمنی بدن برای مبارزه با سلولهای سرطانی استفاده میشود. ایمونوتراپی: یک کرم روی پوست شما اعمال میشود تا سیستم ایمنی بدن شما را تحریک کند تا سلولهای سرطانی را از بین ببرد. تابش: پرتوهای انرژی پرقدرت برای از بین بردن سلولهای سرطانی استفاده میشود.

برداشتن مخاط آندوسکوپی: در این روش برای از بین بردن تومورهای کوچکی که در غده های مخاطی قرار دارند، از آندوسکوپی استفاده می کنند. فتودینامیک تراپی: از نور لیزر و داروها برای از بین بردن سلولهای سرطانی استفاده میشود. مرحله اول: پیشرفت بعضی سلولهای سرطانی است که رشد سریعی دارند و احتمال انتشار را دارند. مرحله اول: سرطان ممکن است به لایه بعدی پوست یعنی درم گسترش یافته باشد، اما بیشتر از دو سانتی متر نیست.

تومور نیز بزرگتر از سه سانتی متر است. سالانه بسیاری از افراد مبتلا به سرطان سلول بازال یا سلول سنگفرشی تشخیص داده میشوند، اما پزشکان ملزم به گزارش این سرطانها به مراکز ثبت سرطان نیستند. سالانه بیش از ۵ میلیون نفر با این نوع سرطان تشخیص داده میشوند. برای اینکه بتوان از ابتلا به این نوع سرطان دور ماند بهتر است عوامل بروز آنرا که بسته به سبک زندگی خودمان است، از بین ببریم.

کرایوتراپی: محل مورد نظر با استفاده از نیتروژن مایع منجمد میشود و بافت با ذوب شدن از بین میرود. این بدان معناست که شما میتوانید به طور فعال مراقب علائم تغییرات، لکههای غیر معمول یا بدتر شدن علائم باشید. اینها شامل پوسته پوسته شدن، خونریزی یا پوسته پوسته شدن است. آنها همچنین پوسته پوسته شدن، خونریزی یا لکههای خشک را بررسی میکنند. البته، استفراغ منظم می تواند معرف مشکلات مختلفی باشد که همگی آنها با معده در ارتباط نیستند. وی در ادامه میگوید که از طرف دیگر ژنتیک تا حدودی در تعداد معدودی از سرطانها نقش دارد. حداقل ۳۰ دقیقه قبل از رفتن به بیرون از منزل، کرم ضد آفتاب و بالم لب با فاکتور محافظت در برابر آفتاب (SPF) ۳۰ یا بالاتر را روی هر پوستی که در معرض آفتاب قرار دارد استفاده کنید و مرتبا دوباره استفاده کنید.

لنفوم بزرگ سلول B منتشر در سالمندان شیوع بالاتری دارد و در کودکان نادر است. لنفوم بورکیت معمولاً با عفونت لنفوسیت B با ویروس Epstein-Barr (EBV) همراه است. افراد مبتلا به لنفوم هوچکین نباید خون یا هر محصول خونی دیگری مانند پلاکت که تحت تابش قرار نگرفته است، دریافت کنند. جراحی Mohs: محل مورد نظر لایه به لایه برداشته میشود و هر لایه زیر میکروسکوپ بررسی میشود تا جایی که سلولهای غیر طبیعی قابل مشاهده نباشد. در این تصاویر هرگونه ناهمگونی در پستان ها مشخص میشود و ممکن است این ناهمگونی ها به دلیل سرطان نباشد. لنفوم، نوع دیگری از سرطان است که با گلبولهای سفید شروع میشود و تمایل به حرکت در سراسر بدن و فرود در مکانهای مختلف دارد.

در ابتدا این امکان وجود دارد علائم سرطان استخوان را متوجه نشوید. ۱. رادیوگرافی ساده نحوه تشخیص تومور لگن به کمک این روش تصویر برداری به این شکل است که پزشک با مشاهده تغییرات و تراکم موجود در استخوان تا حدودی به وجود تومور پی خواهد برد. این موضوع میتواند به آنها کمک کند تا بفهمند که آیا سرطان پوست دارید یا خیر. تعریق شبانه میتواند یکی از علائم سرطان به خصوص سرطانهای مرتبط با خون باشد. مرحله دوم: سرطان فراتر از محل تومور اصلی گسترش نیافته است، اما بزرگتر و ضخیمتر است و ممکن است نشانه یا علائم دیگری داشته باشد.

مرحله چهارم: سرطان فراتر از محل تومور اولیه به غدد لنفاوی و استخوان یا بافت گسترش یافته است. مرحله چهارم: پیشرفتهترین مرحله ملانوم. با این حال، در سن ۶۵ سالگی، مردان با دوبرابر نسبت به زنان مبتلا به ملانوم تشخیص داده میشوند. علائم به وجود توده، تورم و محل قرارگیری در بدن بستگی دارند. پزشکان باید بیوپسی را به گونهای انجام دهند که در عمل جراحی آینده برای برداشتن سرطان استخوان تداخلی ایجاد نکند. برخی از داروهایی که در شیمی درمانی مورد استفاده قرار میگیرند احتمال ابتلا به تومورهای استخوانی را افزایش میدهند. برخی عوامل خطر ابتلا به سرطان پوست را افزایش میدهند.

هر سال، پزشکان بیش از ۹۱۰۰۰ مورد جدید ملانوم را تشخیص میدهند. هر فردی که به سرطان پوست مبتلا شده و تحت درمان قرار گرفته باشد، در معرض خطر عود سرطان است. این بدان معناست که اگر افراد از پوست خود در برابر نور خورشید محافظت کنند و از دستگاههای برنزه کننده و منابع نور مصنوعی UV اجتناب کنند، میتوان از بیش از ۵ میلیون مورد سرطان پوست جلوگیری کرد. از عینک آفتابی استفاده کنید که ۱۰۰ درصد از UVB و UVA محافظت میکند. اگر افراد از پوست خود در برابر اشعه ماوراء بنفش محافظت کنند، میتوان از ۹۰ درصد منبع مطمئن سرطانهای پوست غیرملانومایی جلوگیری کرد.

دیدگاهتان را بنویسید