امروزه انواع مختلفی از ماساژ درمانی برای اهداف های مختلف استفاده می کنند

به جرأت می توانم بگویم آن چیزی است که شما را قادر می سازد ماهیچه هایتان را فشرده و سطوح انرژی را متعادل کنید این چیزی است که انعطاف پذیری را موثرتر می کند و ماهیچه های دو سمت بدن را متعادل می کند میزان حرکتی که یک ماهیچه در یک مفصل ایجاد می کند به وسیله تفاوت بین طول آن در حالی که در حالت آرامش است یا فشرده می شود حتی هنگامی که ماهیچه ها سفت می شوند و یا حتی هنگامی که هوشیارانه آن را منقبض می کنیم این مسئله می تواند از طریق کار زیاد یا عدم استفاده کافی از آنها یا به دلیل فشارهای احساسی و یا …

این کار را 10 ثانیه انجام داده و سپس مکث کنید. این کار را برای هر ۲ دست راست و چپ تکرار کنید. می توانید با متخصص زنان و زایمان صحبت کنید . در این مقاله سه روشِ ماساژ برای درمان سردرد را میخوانید که با انجام آنها میتوانید سردردهای خود را درمان و تسکین دهید؛ همراه روتای باشید… پلانتار فاشئیت یک عارضه شایع است که امکان دارد در هر سنی ایجاد شود و باعث ایجاد درد شدید در پا میشود. این عارضه باعث ورم، قرمزی و داغی انگشت شست میشود.

این روغن مانند یک مرطوبکننده، موجب افزایش لطافت پوست میشود. ماساژ کف پا برای افزایش فشار خون و بهبود سلامت روان بسیار مفید است. ماساژدرمانی بسیار برای سلامتی مفید بوده و تحقیقات نیز این مطلب را تأیید میکنند. شایعترین علائم این سندرم سردرد، خستگی، بیخوابی، فشار روحی، اضطراب، بیحوصلگی و احساس غمگینی و دلتنگی است و بیش از 50 درصد زنان نیز درد را تجربه میکنند. به همین سادگی می توان با نشستن روی صندلی ماساژور و پس از گذشت زمانی کم، حس آرامش را تجربه کرد و خستگی روز را از تن خارج کرد. شاید به زبان نیاورید اما احتمالا به این موضوع فکر کرده اید که چگونه از دهانه واژن شما با این اندازه، یه نوزاد سه کیلویی بیرون خواهد آمد؟

زنجبیل میزان ترشح هورمون های درد بدن را کاهش می دهد و انرژی شما را نیز افزایش می دهد. فشار بالای خون میتواند باعث افزایش خطر ابتلا به نارسایی کلیوی، سکته یا حمله قلبی شود. این قضیه منجر به کمردرد، گردن درد و سردرد می شود که در زندگی روزمره میتواند مشکل ساز گردد. از آنجا که از فشار قوی همراه با ضربات آهسته برای ماساژ لایه های عمیق عضلات استفاده می شود، ماساژ بافت عمیق می تواند ماهیچه های کشیده را که ممکن است علت اصلی سردرد باشد، شل کند.

در طول ماساژ بافت عمیق، ماساژور شما از ضربات آهسته و فشار عمیق انگشتان برای رفع تنش از عمیق ترین لایه های عضلات و بافت های همبند شما استفاده میکند. فشار وارد آوردن بر فاصله بین انگشت شست و انگشت دوم باعث رفع گرفتگی عضلات پا، تسکین آرتروز و رفع خستگی چشم و سردردهای میگرنی میشود. ماساژ مداوم کف پا با رفع فشار وارد شده و باعث بهبود سلامت پا میشود.

انواع مختلف ماساژ وجود دارند که خصوصاً برای رفع پلانتار فاشئیت استفاده میشوند. نقرس عارضهای بسیار دردناک است که امکان دارد در هر مفصلی ایجاد شود ولی معمولاً در انگشت شست بروز میکند. نقرس معمولاً در اثر مصرف رژیم غذایی حاوی گوشت زیاد و مصرف مقادیر کمِ آب ایجاد میشود. ماساژ کف پا باعث تسکین علائم سندرم پیش از قاعدگی شده و تحقیقات نیز تصدیق میکنند که ماساژ کف پا باعث رفع علائم شایع این سندرم میشود. ماساژ کف پا نقش مهمی در بهبود سریع و انعطافپذیری قسمتهای آسیبدیده بدن مانند پیچخوردگی مچ پا و زانو، اسپاسم و گرفتگی عضلات یا شکستگی استخوان دارد زیرا التهاب مفاصل را برطرف کرده، باعث بهبود بافت زخم شده و سفتی مفاصل را رفع میکند.

ماساژ رفلکسولوژی با پاک کردن مجرای ادرار و از بین بردن سموم باعث سلامت مثانه و رفع یبوست میشود. رفلکسولوژی شامل ماساژ پا به شیوهای خاص میباشد که به پاک شدن و باز شدن مسیرهای عصبی کمک میکند و درنتیجه باعث بهبود انعطافپذیری و کارآمدی بدن میشود. ماساژ کف پا باعث پاک شدن مجاری ادرار و از بین رفتن سموم میشود و درنتیجه کنترل مثانه در افراد را افزایش میدهد. ماساژ کف پا باعث افزایش سوخت و ساز بدن نیز میشود. این کار نه تنها باعث سالم شدن پوست و ناخن میشود، بلکه وضعیت ناخنها را نیز بهبود میبخشد.

استفاده منظم از روغنهایی ماند اکالیپتوس، اسطوخودوس و یا روغن درخت چای از ایجاد عفونت قارچی یا باکتریایی پوست ناخن جلوگیری میکنند. این روغنها باعث مرطوب شدن پوست شده و از پینه بستن پوست جلوگیری میکنند و باعث آبرسانی به کوتیکول و ناخن میشوند. این ماساژ را باید هر روز به مدت ۱۵ دقیقه انجام دهید. ماساژ باروری تاثیرات مفید بسیاری بر بارداری دارد. استفاده از روغن نارگیل یا بادام برای ترکخوردگی، درد و خشکی پاشنه مفید میباشد.

همچنین از ماساژ پروستات برای درمان اختلال نعوظ استفاده می شودو در گذشته از ماساژ پروستات برای درمان این اختلال استفاده می کرده اند. ماساژ رفلکسولوژی کف پا در کاهش فشار سیستولیک خون بسیار مؤثر بوده و همچنین باعث بهبود وضعیت کلی سلامتی فرد میشود. این تحقیقات نشان دادهاند که ماساژ کف پا در کاهش افسردگی، تقویت سیستم ایمنی و کاهش استرس در زنان میانسال بسیار مؤثر است. جین به من اطمینان داد: “شما ممکن است ندانید که قسمت اطراف پرینوم کجاست – بسیاری از زنانی که من با آنها صحبت می کنم آنها را نمی شناسند ، بنابراین در آنجا تنها نیستید.” پیو خوب دقیقا چیست؟

انجام منظم حرکات ورزشی سبک مانند نرمش، حرکات ساده کششی و انعطاف پذیری و پیاده روی از طریق افزایش جریان خون و اکسیژن رسانی به بدن همراه با افزایش دما و ایجاد گرما درد پریود را کاهش می دهد. ماساژ کف پا باعث افزایش جریان خون در پا شده و درنتیجه اکسیژن بیشتری به پا میرسد و باعث سلامت بیشتر بافتهای موجود در پا میشود. به همین علت تغییر نحوه زندگی ضروری میباشد، زیرا رعایت رژیم غذایی مناسب باعث کاهش فشار خون میشود.

ماساژ کف پا باعث تسکین کمردرد و درد عصب سیاتیک و همچنین بهبود کیفیت زندگی افراد مبتلا به اچ آی وی، سرطان و افسردگی میشود. در افراد مبتلا به دیابت، گاهی آسیبهای مختصر به عارضههای شدیدی تبدیل میشوند و کیفیت زندگی را کاهش میدهند. ماساژ کف پا باعث تسکین پلانتار فاشئیت شده و تحقیقات نشان میدهند که رفلکسولوژی باعث آزادسازی بافت همبند عضلانی (MFR) شده و درد پلانتار فاشئیت و ناتوانی عملکردی را برطرف میکند.

ماساژ درمانی برای قاعدگی شامل فشار دادن نقاطی خاص است در حالی که دستان ماساژور در اطراف شکم، پهلو و پشت حرکت میکنند. درد قاعدگی چه تفاوتی با سندروم قاعدگی یا PMS دارد؟ ماساژ درمانی حدود 20 دقیقه یکی دیگر از روش های درمان خانگی درد پریود شدید است و می تواند به کاهش درد قاعدگی کمک کند. این ماساژ را به آرامی با فشار دادن به پایین و بالا برای حداقل 20 مرتبه ادامه دهید.

دیدگاهتان را بنویسید