استخوان :: Persian1400web

سازه و چهارچوب اصلی بدن: مهمترین وظیفه اسكلت بدن انسان ایجاد یك ساختار و سازه محكم است تا دیگر اعضاء بدن بتوانند به آن متصل شوند. چنانچه آسیب دیدگی دردناک نباشد و مچ دست بدشکل نشده باشد، میتوان مراجعه به پزشک را تا روز بعد به تأخیر انداخت. وریدها خون را از سرتاسر بدن به قلب و سرخرگها خون را از قلب به بدن منتقل میکنند. این استخوان پهن را که دقیقاً زیر پوست در مرکز قفسه سینه قرار دارد، به نام استخوان سینه میشناسند.

کنار خلفی آن آزاد بوده و سوراخهای خلفی بینی را از هم جدا میکند. محل قرار گرفتن : این دو استخوان پهلو به پهلو ی یکدیگر در بخش میانی و بالائی صورت قرار گرفته اند و پایه و قسمتی از پل بینی را می سازند . اگر مطمئن نیستید که پزشک به چه اطلاعاتی ممکن است نیاز داشته باشد، قوطی داروها را با خود ببرید یا با تلفن همراه خود از استفاده از برچسب آنها عکس بگیرید و آن را با پزشکتان به اشتراک بگذارید.

محل قرار گرفتن : به طور افقی قرار گرفته و بخشی از دیواره جانبی حفره بینی را می سازد . در این زمان درمانگر فیزیکی به شما آموزش می دهد که چطور با ورزش و تمرین دوباره قدرت، انعطافپذیری و تعادل پایتان را بدست آورید. اطمینان حاصل کنید که دندانپزشک شما می داند که شما این داروها را مصرف می کنید. از 12 جفت دنده و ستون مهرهها و جناغ فضای محدودی بوجود میآید که دیافراگم، آن را از پاینی مسدود میکند. لیگامان اولنوکارپال قدامی Anterior ulnocarpal ligament : این رباط در قسمت قدامی یا کف دستی مچ قرار داشته و استخوان اولنا یا زند پایینی را به قسمت قدامی یا کف دستی استخوانچه های کارپ متصل میکند.

به منظور طراحی بهترین برنامه ی درمانی، با پزشک خود مشورت کنید.درمان درد لگن می تواند شامل روشهای دارویی،فیزیوتراپی،ورزش درمانی ، طب سوزنی ،ماساژ،تزریق درون مفصل با کمک استروییدها،اوزون،هیالورونیک اسید یا در اصطلاح ژل،سلولهای بنیادی و جراحی باشد. حتی بهترین اعمال جراحی اگر بدون یک برنامه بازپروری مناسب باشد حرکات مچ پا ممکن است بشدت محدود شود. دفعات انجام حرکات ورزشی و مدت زمان انجام آن ها نباید مانند قبل باشد.

رباط ها از طرف دیگر موجب میشوند تا استخوان های تشکیل دهنده مفاصل فقط در جهات خاصی حرکت کرده و مانع از حرکات استخوان ها در بعضی جهت ها میشوند. دو استخوان کاملا هم شکل ولی قرینه و به شکل نیم دایره به نام استخوانهای بی نام Innominate bone در کنار یکدیگر قرار گرفته اند تا قسمت اعظم این ساختمان حلقوی را تشکیل دهند. در این مواقع، مفهومی به اسم “ارش” به کمک ما خواهد آمد. با ما همراه باشید تا با استخوان های شکل دهنده این بخش بیشتر آشنا شوید. پس همراه ما باشید تا بیشتر در این باره با شما به بحث بنشینیم.

نشیمنگاه قسمت تحتانی – خلفی و شرمگاه شامل قسمت تحتانی ،قدامی استخوان است.خاصره دو انتها و سه سطح دارد.انتهای فوقانی وسعت زیادی داشته و به ستیغ خاصره موسوم است. هر استخوان بی نام از سه قمست خاصره ، نشیمنگاه و شرمگاه به وجود آمده است.اتصال این سه قسمت در دیواره حقه صورت گرفته است.خاصره قسمت فوقانی استخوان در بالای حفره حقه است. درصورت استفاده، این محصول میتواند از مشکلات بعد از شکستگی نظیر مشکلات جسمی، روحی، روانی، هزینههای سرسامآور درمانی و نگهداری و مراقبت از بیماران، پس از ایجاد ضایعه جلوگیری به عمل آورد.

از دلایل عمده طراحی و ساخت این محصول، جلوگیری از خانهنشین شدن سالمندان از ترس زمین خوردن و همچنین پیشگیری از شکستگی استخوان لگن و عوارض بعد از آن است. این کمربند، حرکت بدن افراد را آنالیز میکرد و بدینترتیب زمانی که فرد در آستانه زمین خوردن قرار میگرفت، از این اقدام جلوگیری میکرد و در نتیجه، مصونیت خوبی در زمینه شکستگی استخوان لگن صورت میگرفت. در صورت استفاده ی بیش از حد و یا شرکت در فعالیت های شدید، این تاندون ها می توانند به راحتی ملتهب شوند.

4- بعلت در دسترس بودن استخوان جناغ، بسهولت می توان به بافت مغز قرمز استخوان دست یافت. جناغ، استخوان پهن است شبیه خنجر که غضروف دندهها به آن متصل میشوند. میزان بقای پنجساله سرطان استخوان بستگی به محل و مرحله ابتلا به سرطان دارد. پزشک همچنین ممکن است آزمایش خون را برای یافتن دو آنزیم که میتواند نشانه سرطان خون باشد را تجویز کند. درد به هنگام خم کردن ران برای بالا و پایین رفتن از پله ها، و به خصوصهنگام پوشیدن جوراب، می تواند نشانه ی مشکلات مربوط مفصل ران باشد. در تومورهای استخوانی لگن، طیف وسیعی از عوارض بروز میکند اما مهمترین نشانه این تومورها درد است.

این تومورها بر اثر سرطانی شدن پلاسما سلهای مغز استخوان ایجاد میشوند. همچنین استفاده ازکفی های طبی که برای حمایت، تنظیم و بهبود عملکرد پا طراحیشده اند،می تواند فشار وارد بر لگن را کاهش دهد.درگیری لگن بدلیل ایجاد عدم تعادل در پخش فشارهای وارده به پای راست و چپ موجب تخریب بیشتر مفصل می گردد لذا طراحی یک کفی مناسبو استفاده از کفش استاندارد می تواند با متعادل کردن فشار پای راستو چپ از تخریب بیشترمفصل لگن جلوگیری نماید. آرتروز : شایع ترین علت درد لگن و باسن، آرتروز و به خصوص استئوآرتریت (نوعی آرتروز فرسایشی که با بالا رفتن سن در افراد ایجاد می شود) می باشد.

محل قرار گرفتن : این استخوان در پهلوها و قسمتی از کف کاسه سر واقع شده اند . شکستگی در قسمت دیستال ( قسمتی که از ریشه اندام یعنی شانه دورتر است) که به آن توبروزیته اسکافویید هم میگویند معمولا شیوع کمتری داشته و بیشتر در نوجوانان دیده میشود. یك شبكه پروتئینی كه خاصیت الاستیك و انعطاف پذیر داشته و به استخوان توانایی مقاومت در مقابل كشش را میدهد و یك جزء معدنی از املاح كلسیم كه سخت بوده و به استخوان توانایی مقاومت در مقابل فشار را میدهد. سپس یک اسکنر سلولهای سرطانی را تشخیص میدهد.

دیدگاهتان را بنویسید