احیای قلبی (CPR) شیرخوار ۲ تا ۱۲ ماهه – پزشک فوق تخصص نوزادان

با لمس کردن جمجمه که تمام اعصاب بدن انسان در آن قرار دارد و تنش و استرس از آنجا شروع می شود می توانید تمام عملکردهای نادرست را از بین ببرید. برخی از خانمها می گویند برای انجام ماساژ پرینه خود راحت ترند تا اینکه شرکای خود این کار را انجام دهند زیرا آنها می خواهند کنترل کنند که چگونه از لمس محکم یا ملایم استفاده می شود. بسیاری از زنان اظهار داشته اند که که ماهیچه های ساق پای چپ آن ها محکم تر است و آن را سخت تر از ماهیچه های ساق پای راست خود احساس می کنند.

دلیل نیاز به آن: برای آندسته از افرادی که به خواص جادویی سنگ ها اعتقاد دارند پیشنهاد می شود. نقاطی که در دست ها و پاها از خود نسبت به یک محرک بیرونی عکس العمل نشان می دهند، به تمام نقاط بدن می رسند و از این طریق از فشار وارد بر این قسمتها را کاهش می دهند. در صورتی که احساس کردید شرایط بسیار بحرانی است، میتوانید با کارشناسان اورژانس از طریق تماس تلفنی در ارتباط باشید تا آنها به شما موارد لازم را متذکر شوند.

براساس دستورالعمل جديد سازمان بهداشت جهاني درصورتي كه فردي دچار ايست قلبي شد، فرياد بزنيد تا فرد ديگري با اورژانس تماس بگيرد، در همان زمان با حركات سريع، فشاري به قفسه سينه فرد وارد كنيد تا زماني كه كمكهاي اوليه و تكنيسينهاي اورژانس به محل وارد شوند. با مقالهای دیگر از مجله سلامت هومکا همراه باشید تا اطلاعات بیشتری در رابطه با ماساژ سردرد و دیگر تکنیکها مؤثر در رفع انواع سردرد آشنا شوید. بنابراین با توجه به اهمیت این عضو مهم در سلامت بدن و رفع خستگی های روزانه و ایجاد نشاط بیشتر، در مجله هایزون بر آنیم شما دوستان عزیز را با ماساژهای پا که می توانید به راحتی آن ها را خودتان در خانه انجام دهید، آشنا کنیم تا به بهبود کیفیت زندگی و رفع خستگی های روزمره خود کمک کنیم.

اگر پس از باز کردن دهان و راه هوایی دیدید که با مشاهده و شنیدن، هیچ تنفسی یا حرکت تنفسی دیده نمیشود و صورت و دهان و لب او آبی رنگ است پس این زمانی است که باید به مرحله ششم یعنی ماساژ قلبی برویم و آن را شروع کنیم. برخی از مطالعات نشان می دهند که مغز انسان بر نکات منفی بیشتر از نکات مثبت تمرکز دارد به همین دلیل باید تلاش کنیم شیوه تمرکز بر نکات مثبت را به مغز آموزش دهیم. برای بسیاری از ما این موضوع اتفاق می افتد که در طی روز احساس خستگی کنیم و نیاز داشته باشیم تا با استفاده از روشهایی این خستگی را کاهش دهیم.

فواید: کانال هایی برای ورود و خروج انرژی باز می کند و مزایای بیشماری را به همراه دارد. مصرف قهوه در زمان انجام کارهای ذهنی و بدنی نقش موثری در رفع خستگی دارد و سطوح انرژی را در بدن افزایش می دهد. یکی از بهترین راهکارها برای افزایش انرژی مثبت در محیط کار لبخند زدن است. یکی از بهترین ماساژهایی که به تسکین درد قاعدگی کمک میکند، ماساژ ۲ نقطه در طرفین استخوان خاجی است.

کارشناسان بر این امر تاکید می ورزند که بهتر است ماهیانه یک بار ماساژ بروید تا بتوانید به حفظ سلامت بدن خود کمک کنید. فواید: هشیاری درونی شما را افزایش می دهد و سبب می شود شما مشکلات و ناراحتی هایتان را درمان کنید. دلیل نیاز به آن: اگر شما به درستی غذا نمی خورید، سیگار می کشید، از مشروبات الکلی استفاده می کنید و بدن شما توانایی تنظیم ترشح مناسب هورمون ها را ندارد و تکسین ها تمام نقاط بدن شما را اشغال کرده اند، بهتر است خیلی سریع به این ماساژ رجوع کنید.

فشارهای دائمی معمولا بر روی نقاط حساس بدن تاثیر منفی می گذارند و سبب می شوند که مواد زائد در این قسمت ها انباشته شود. تورم در دوران بارداری شایع است، که عمدتا به دلیل خستگی و فرسودگی ایجاد می شود. این ماساژ فشار های عضله ای را کاهش می دهد و باعث به جریان افتادن خون در رگ ها شده و اعصاب حسی را رها می کن. یکی از عوامل خستگی چشم میتواند، خشک بودن آنها باشد، چرا که با متمرکز شدن چشمان در یک نقطه پلک زدن بین ۱۵ تا ۲۰ بار در دقیقه به ۳ تا ۴ بار در دقیقه کاهش پیدا میکند و این موضوع میتواند چشم شما را تحت فشار قرار دهد و باعث قرمزی و خستگی چشم شود.

خیلی از این باورها ناشی از این است که طبق اصول رفلکسولوژی، در ناحیه پاها نقاطی وجود دارند که با غدد، اندام و سیستم های بدن ارتباط دارند. مطالعات جدید نشان داده اند که خواب نیمروزی نقش موثری در رفع خستگی بدن و افزایش طول عمر دارد. بهترین زمان خواب نیمروزی بعد از ناهار است. نکتهای که لازم است در رابطه با آموزش ماساژ تخمدان بدانید این است که بهترین بازه برای انجام این ماساژ، محدوده زمانی بین قاعدگی و تخمکگذاری است. این کار سبب می شود که فعالیت مغز تحریک شود و بهتر بتواند کارها را مدیریت کند.

با بزرگ شدن و رشد کودک، وزن مادر افزایش می یابد. با این کار هشیاری بدن شما بالا رفته و قدرت تفکر شما را به طرز شگفت انگیزی ارتقا می دهد. شناسایی این نقاط و ماساژ آن ها می تواند در تسکین خیلی از دردها رفع خستگی پاها، حفظ سلامت، آرامش و نشاط بدن موثر باشد. در این نوع ماساژ فرد مورد نظر در داخل آب گرم دراز می کشد و سپس قسمت های مشخصی از بدن او مورد ماساژ قرار می گیرد. عدم تحرک باعث جمع شدن میزان بالایی تکسین در بدن انسان می شود و شما می توانید از طریق ماساژ آنها را از بدن خود خارج نمایید.

سلامت پاها تاثیر بسیار مهمی در سلامت اندام های دیگر بدن مان و بهتر شدن کیفیت زندگی مان دارد. مطالعات بر روی چای های گیاهی نشان می دهد تاثیر زیادی در بهبود این دردها دارند. ماساژهای عمیقی که تاثیر آنها بسیار شگرف و عینی است. سردردهای تنشی به عنوان دردهای بسیار شایع شناخته میشوند که به صورت مبهم در دو طرف سر احساس میشود. سردردهای روزمره که بر اثر تنشهای متعدد ایجاد میشوند را میتوان با ماساژ بهبود بخشید.

اگر مدت هاست که کار کرده اید و روشهای دیگر برای رفع خستگی شما موثر نیستند باید از ماساژ درمانی کمک بگیرید. برای این کار 1 تا 2 قاشق غذاخوری روغن نارگیل را ببلعید اما اگر نمیتوانید مزه و بوی آن را تحمل کنید در یک نوشیدنی گرم مانند یک فنجان چای داغ بریزید و بخورید. اما این چیزی نیست که پزشکان معمولاً برای آزمایش یا درمان آن را توصیه و یا نیز از آن استفاده کنند. این ماساژ بیشتر برای ورزشکاران کاربرد دارد و تلفیقی از ماساز سوئدی و شیاتسو است که بر روی ماهیچه های خاصی که ورزشکار بیشتر از آنها استفاده می کند توجه دارد.

شما می توانید در هر جایی. بعد از سپری کردن یک روز طولانی یا نگاه کردن به صورت مستقیم به تلویزیون و کامپیوتر اولین نقطهای که دچار مشکل میشود بدون شک چشمان شما است. این خواب سبب می شود که خستگی و تنشهایی که در اول صبح با آنها رو در رو بوده ایم از بین بروند و بدن برای ادامه کار و فعالیت نیروی مجددی داشته باشد. ماساژ بیش از حد تهاجمی پروستات همچنین می تواند خونریزی مقعدی و خطر عفونت باکتریایی یا تشدید هموروئید را ایجاد کند.

برای اینکه بتوانید این خستگی را از بین ببرید نیاز به ماساژ دادن این نقاط دارید. انگشت خود را به آرامی وسط دو چشم قرار دهید و سه سانتیمتر به شکل عمودی آن را بالا ببرید. سپس با فشار ملایم دست ها، انگشتان شست را در جهت مخالف هم بکشید یا از هم دور کنید و پا را ماساژ دهید. طوری که انگشتان شست دست در لبه های کف پا و انگشتان دیگر روی پا قرار گیرند.

بسیاری از پیشگامان امر ماساژ درمانی انواع مختلفی از ماساژ های نوین را معرفی کرده اند که البته فواید آن به طور علمی ثابت نشده است. شما می توانید کمی زنجبیل ( این امر به مزاج شما بستگی دارد) و یک قاشق چایخوری عسل به چای خود اضافه کنید و به آرامی آن را بنوشید. همیشه به زنان مبتلا به ناباروری توصیه می شود از تزریق هورمون، لقاح آزمایشگاهی، درمان دارویی یا جراحی برای درمان ناباروری خود استفاده کنند. ماساژ باروری یک درمان طبیعی برای کمک به باردار شدن آسان تر زنان است. ماساژ سردرد به افراد کمک خواهد کرد تا بتوانند دردهای ایجاد شده را به بهترین شکل و در کمترین زمان ممکن رفع نمایند.

فواید: باعث می شود که ورزشکار کار خود را به بهترین نحو انجام دهد، احساس سستی و تنبلی را از بین می برد، آسیب های ورزشی را التیام می بخشد، از ورم کردن قسمت های مختلف بدن جلوگیری می کند و در آخر به بهبود اندام صدمه دیده کمک می کند. فواید: باعث از بین بردن فشار ماهیچه ای شده و دردهایی که از طریق اسیب های ورزش، جراحی و تصادفات به بدن وارد شده را از بین می برد.

دیدگاهتان را بنویسید