احیاء قلبی- ریوی پایه بالغین

اگر حتی یکی از اهداف شما حفظ سلامتی است، یک یا دوبار در هفته می تواند به احساس بهتر، کاهش تنش و استرس کمک کند. چرا که به طور طبیعی اگر بدانید انتظار چه چیزی را دارید، تنش کمتری خواهید داشت و عضلات شما میتواند کشش بیشتری داشته باشند. ۷٫ زنانی که ماساژ پرینه را به طور مرتب در آخرین هفته های بارداری خود انجام می دهند، سوزش کمتری در مهم ترین مرحله زایمان طبیعیاحساس خواهند کرد. بهتر است ماساژ پرینه را حدود هفته ۳۴ بارداری شروع کرد. ماساژ پرینه مالش آرام دست و کش دان عضلات کف لگنی برای آمادگی ناحیه بین واژن و مقعد برای زایمان است.

کف یک دست خود را روی شکم خود، درست بالای ناف قرار دهید. برای این منظور ۴ انگشت دیگر را پشت گوش و روی سر قرار داده و به این ترتیب با تسلط کامل به ماساژ ۲ نقطه مشخص شده در پشت سر بپردازید. یک مطالعه روی بیش از 700 زن گزارش کرد که اکثریت آن را قابل قبول می دانند، در زایمان بعدی دوباره این کار را انجام می دهند و آن را به دیگران توصیه می کنند. این موقعیت را حفظ کنید و قبل از اینکه استراحت کنید تا 10 بشمارید. ماساژ رفلکسولوژی ۳۰ تا ۶۰ دقیقه طول می کشد.

6. با سرعت حداقل 100 با در دقیقه ماساژ داده شود. در هفته دوم یا سوم، ماساژ راحت تر شد و زنان تنفس و استراحت را از طریق حرکات کششی آموختند، عملی که در طول زایمان مفید یافتند. اگر ماساژ پرینه را امتحان می کنید و برای شما ناراحت کننده است، ممکن است بخواهید هفته ای یک بار این کار را انجام دهید و سپس به تدریج جلسات خود را افزایش دهید. از عوارضی که می تواند زایمان طبیعی داشته باشد پارگی ناحیه ای به نام پرینه است. ماساژ درمانی در صورتی که توسط متخصص آموزش دیده و با رعایت جوانب احتیاط انجام شود، خطرات جدی چندانی ندارد و گزارشات مبنی بر مجروحیت جدی ناشی از ماساژ نزدیک به صفر است.

آیا ماساژ پرینه واقعا در زمان درد زایمان و زایمان کمک میکند؟ در صورت داشتن هرگونه بخیه یا پارهگی بعد از زایمان تا زمان بهبود و درمان، صبر کنید. از جمله مشکلاتی که در زایمان طبیعی وجود دارد این است که سر نوزاد به سختی از داخل واژن بیرون میآید. توجه داشته باشید که داشتن تمرکز و احساس آرامش باعث میشود که کشش بدن شما افزایش پیدا کرده و این کار برایتان راحتتر شود. همانطور که در ابتدای این مقاله خدمت شما عزیزان عرض کردیم، غده پروستات یکی از مهمترین اندامها در بدن مردان میباشد که وظایف مهم و اساسی در بدن آقایان ایفا میکند.

می توانید خودتان ماساژ پرینه انجام دهید، یا می توانید از شریک زندگی خود بخواهید که این کار را برای شما انجام دهد. • به یاد داشته باشید که این منطقه را به سمت راست روده ماساژ داده و بیش از حد به آن فشار وارد نکنید، ماساژ این منطقه را به آرامی مانند شکل U ادامه دهید. • سعی کنید این کشش را برای حدود ۳۰-۴۰ ثانیه ادامه دهید. در ادامه این مقاله، برخی از مزایای ماساژ پرینه بررسی خواهد شد. با این حال، آزمایش خون آنتی ژن اختصاصی پروستات (PSA) نباید بلافاصله پس از ماساژ پروستات انجام شود، زیرا ممکن است منجر به نتایج مثبت کاذب شود.

این روش مکملی برای تثبیت علائم حیاتی به دنبال نارسایی قلبی شناسایی شده است. علاوه بر درمان دارویی برای کاهش درد در این دوره، روشهای خانگی مختلفی مانند ماساژ با روغنهای طبیعی، رژیم غذایی مناسب، گرم نگه داشتن، داشتن ارگاسم، ورزش و غیره برای آن وجود دارد. این می تواند باعث علائمی مانند درد هنگام کندن پوست و درد در اطراف کشاله ران و لگن شود. حتما این را در نظر بگیرید که از پزشک یا مامای خود بپرسید که آیا پیشنهاد خاصی برای زمان شروع ماساژ و اینکه چند بار باید انجام بشود دارند یا خیر. یکی از این پارگی ها در ناحیه ی پرینه است.

این شیوه از ماساژ در ساعات اولیه به دنیا آمدن نوزاد به منظور کاهش درد عضلانی و بهبود تنفس، افزایش توانمندی نوزاد و بهبود عملکرد دستگاه دفعی صورت می گیرد و اکیدا استفاده از در خارج از بیمارستان ممنوع است. حتی ممکن است قبل از شروع پریودی نیز مصرف شود. ماساژ با روغن های مسکن باعث کاهش درد پریودی می شود. ۲ بار در روز، ۲ قاشق غذاخوری روغن نارگیل را با ۴ قطره روغن اسطوخودوس ترکیب کنید و با آن شکم و کمر را ماساژ دهید تا درد کاهش یابد.

• در حال حاضر، کل منطقه مهبل (واژن) خود را با انگشت شست ماساژ دهید. کل واژن را با انگشت شست از بالا به پایین ماساژ دهید. 2. هنگامی که پرینیوم برای چند دقیقه کشیده شد میتوانید به آرامی انگشت شست خود را به سمت دو طرف واژن حرکت دهید. احیای قلبی ریوی (به انگلیسی: CardioPulmonary Resuscitation) شامل اقداماتی است که برای بازگرداندن اعمال حیاتی دو عضو مهم قلب و مغز در فردی که هوشیاری خود را از دست داده، انجام میشود و تلاش میشود تا گردش خون و تنفس بهطور مصنوعی تا زمان برگشت جریان خون خودبهخودی بیمار برقرار شود.

ماساژ زیر جلدی، افزایش جریان خون، تشویق تخلیه لنفاوی و گردش خون، بهبود الاستیک پوست را به همراه دارد. ماساژ بافت عمیق، جریان خون و گردش لنفاوی را تشویق می کند که به سم زدایی و کاهش وزن نیز کمک شود. فشار خون و گردش خون هر دو با هم کار میکنند و به همین دلیل وقتی فشار خون کاهش پیدا کند، گردش خون در سرتاسر بدن افزایش مییابد. مدل های برقی صندلی ماشین به دو روش اصلی انرژی مورد نیاز خود را تامین می کنند. علاوهبر اینکه ماساژ پرینه احتمال نیاز به بخیه را کاهش میدهد.

نتایج بعضی از مطالعات نشان میدهد ماساژ پرینه در ماههای آخر بارداری میتواند ریسک پارگی واژن یا پرینه و نیاز به اپیزیاتومی را کاهش دهد. 4. در موقعیتی آرام در موقعیت نیمه خوابیده بنشینید. به خاطر داشته باشید که انجام این فرایند باعث می شود، پوست اطراف پرینه شما بیشتر حالت پلاستیک به خود بگیرد و هنگامی که مادر برای به دنیا آوردن نوزاد خود با زایمان طبیعی تلاش می کند، پوست آن منطقه می تواند با نفس کشیدن عمیق و آرام مادر به آرامی درست مثل لاستیک باز و بسته شود. شما میتوانید این ماساژ را خودتان و یا با کمک شریک زندگی خود در خانه انجام دهید.

دیدگاهتان را بنویسید