احياي قلبي – تنفسي بلد هستيد؟

۲- اگر به نظر میرسد بیهوش است شانه او را تکان داده و از او بپرسید آیا حالش خوب است؟ در برخورد با بیماری که بعد از حادثه بیهوش شده و حرکت نمیکند و نفس نمیکشد نیازی به بررسی نبض بیمار نیست چون اگر هم نبض وجود داشته باشد ممکن است آنقدر ضعیف باشد که به دست نخورد. برخی منابع می گویند ممکن است ماساژ را هر روز یا یک روز در میان تکرار کنید. پزشک از بیمار درباره سابقه بیماری های او می پرسد و یک معاینه فیزیکی انجام می دهد. بهترين شيوه انجام ماساژ قلبي اين است كه دو دستتان را روي هم بگذاريد و انگشتانتان را به هم بپيچانيد و آنها را روي قفسه سينه در ناحيه قلب بگذاريد و دستها را سريع و قوي به سمت پايين فشار دهيد.

در حالی که بازوهایتان کاملا صاف و عمود است، ماساژ قلبی را شروع کنید و آرام و قاطع به قفسه سینه فشار وارد کنید. در انجام احیای قلبی عروقی توصیه اینست که اگر آموزش مناسبی از قبل برای این کار ندیده اید فقط به انجام ماساژ قلبی به اندازه ۱۰۰ بار در دقیقه اکتفا کرده و کاری به تنفس بیمار نداشته باشید ولی اگر آموزش دیده باشید ابتدا ۳۰ مرتبه به قلب بیمار فشار میاورید و سپس به سراغ سیستم تنفس وی میروید. در تحقیقاتی که سال ۱۹۸۰ انجام شد محققان به این نتیجه رسیدند که بین اندامهای داخلی و پوست رابطه عصبی وجود دارد.

شما باید این کار را در هر ثانیه تقریبا دو بار انجام دهید. اولین کار این است که اطمینان حاصل کنید که شما (یا همسرتان) دستان تمیز و ناخن های کوتاه دارید ، مثانه خود را خالی کرده و در مکانی آرامش پیدا کرده اید که مزاحمتی برای شما ایجاد نکند. در حالی که این کار را انجام می دهید ، بهتر است ناخن های خود را کوتاه کنید تا پوست لطیف شما خراشیده نشود یا بهم نزند. به تاریخ موعد خود نزدیک می شوید؟ پرینیوم پوست نرم بین مقعد و واژن (آلت تناسلی) است و از آنجایی که این محل نزدیک به کانال واژن است در اثر فشار زایمان به ویژه در خانمهایی که اولین زایمان طبیعی خود را تجربه میکنند، مستعد پارگی است.

در هفته های آخر بارداری کمی توجه بیشتر به این قسمت ممکن است به شما کمک کند تا از کبودی ، پارگی یا اپیزوتومی جلوگیری کرده و بهبودی شما از بدو تولد را کمی راحت تر کند. در طول زمان زایمان معمولا ممکن است اتفاقات غیرقابل پیش بینی زیادی رخ دهد. این اساساً به این معنی است که ماساژ پرینه ممکن است باعث کاهش اشک ریزش شود. زنانی که آسیب قبلی داشته اند یا در غیر این صورت دارای پرینوم سفت و سخت (رقصنده ها ، اسب سواران) هستند ، ممکن است ماساژ بسیار مفید باشد. ماساژ سردرد میگرنی در این حالت میتواند تا حدود کمی باعث بهبود وضعیت بیمار شود.

پس هر گاه فردی را دیدید که بیهوش است صرف نظر از اینکه چه آسیب های دیگری به او وارد شده است اولین اقدامی که باید انجام شود بررسی وضعیت تنفس اوست. پس در این وضعیت بدون تاخیر و بدون کنترل نبض، ماساژ قلبی را شروع کنید. در این نوع از ماساژور ها به دلیل سری های متفاوت و متنوع قابلیت ماساژ دادن نواحی کمر،دست،عضولات پا و ران ،شکم و غیره را دارا می باشند و در بعضی از مدل های آن به دلیل دارا بودن سری ظریف می تواند صورت را هم ماساژ دهد . سرعت موتور ماساژور را میتوان روی یکی از دو حالت کم و زیاد تنظیم کرد.

برای مشاهده صندلیهای ماساژور به قسمت محصولات در وبسایت روتای مراجعه کنید. جین توضیح می دهد: “ماساژ پرینه ماساژ پرینه در داخل و خارج برای آماده سازی برای تولد است” ، جین توضیح می دهد که هر زمان از هفته 34 بارداری شروع شود. متخصصان توصیه می کنند ماساژ را یک یا دو بار در هفته و در فاصله هفته های 34 تا 36 بارداری شروع کنید. “ماساژ در حالت ایده آل باید 2-3 بار در هفته انجام شود ، اما اگر می خواهید این کار را هر روز انجام دهید ، کاملاً قابل قبول است.

ما شامل محصولاتی هستیم که فکر می کنیم برای خوانندگان ما مفید هستند. ماساژ قلبی برای خونرسانی به مغز انجام میشود و به نوعی القای تپش قلب است. این ممکن است به شما کمک کند تا از نظر جسمی و روحی وارد منطقه شوید. به خاطر داشته باشید تمام این کارها باید ظرف کوتاهترین زمان ممکن انجام شود. به خاطر داشته باشید در عملیات احیای قلب به هیچ عنوان نباید متوقف شوید و باید تمام تلاشتان را بکنید. در واقع، ماساژ قلبی و تنفس مصنوعی هر دو جزو احیای قلب به حساب میآیند. این ماساژ کمک میکند تا انرژی و جریان گردش خون در بدن فعال شده و سیستم ایمنی بدن با قوت بیشتری فعالیت کند.

برای این منظور مردان باید سبک زندگی خود را اصلاح کرده و از پرخوری پرهیز کنند. زنجبیل، عسل و کمی لیمو را به آب جوش اضافه کرده و بنوشید. نوشیدن آب به مقدار زیاد از بروز درد پریود و نفخ شکم در این دوره جلوگیری به عمل می آورد. ماساژ پرینه عمل کشش و دستکاری بافت پرینه با استفاده از یک یا دو انگشت است. بنابراین سرعت عمل بسیار مهم است. حتی ممکن است بخواهید در مورد ماساژ پرینه در حین زایمان از ارائه دهنده خدمات بهداشتی خود بپرسید. مانند بسیاری از موارد در بارداری ، توصیه ها متفاوت است و ممکن است فردی باشد.

در طول بارداری، ماساژ یک کار لوکس نیست، بلکه یک امر ضروری است. از پزشک خود بخواهید که از روغن یا ژل ماساژ استفاده کند. روغن کنجد دارای خواص ضد التهابی و ضد درد طبیعی است و در طب آیورودا یکی از بهترین روغنهای گیاهی برای درمان درد پریود شناخته میشود. پوسته بید سفید پس از تکه تکه شدن و جوشیدن در آب و یا له شدن جهت تهیه روغن و چای و یا قرص مورد استفاده قرار می گیرد.

این ناحیه است که با تولد سر کودک کشیده می شود و به همین ترتیب این ناحیه است که تمایل به پاره شدن دارد یا بریده می شود. 5. پاره شدن کمتر دستگاه تناسلی مادر، به معنای ایجاد کمترین آسیب به کف لگن او می باشد. باردار بودن شما را با دنیای جدیدی روبرو می کند – از خریدهای “اجباری” (خدا شما را رحمت کند ، بالش بارداری) تا بیماری های ناخواسته زیبایی (چرا لبهای من لعنتی خشک است؟). چشم سوم نقطه ای میان دو ابرو و در جایی است که پل بینی با پیشانی شما قرار دارد.

دیدگاهتان را بنویسید