آیا ماساژ روزانه مضر است؟

برخی تحقیقاتی راجع به اثربخشی ماساژ تایلندی انجام شده، نشان می دهد کسانی که در اثر سکته مغزی دچار ناتوانی در بدن شده اند، اگر به صورت مرتب و دوره ای تحت حرکت های این نوع ماساژ قرار گیرند، با کاهش عوارض جسمی ناشی از سکته مواجه شده و می توانند کنترل بهتری بر اندام های از کارافتاده خود داشته باشند. سایر مشکلات پزشکی در بدن شما، همانند آندومتریوز (رشد غیرطبیعی بافت رحم) و استفاده از برخی روش های کنترل بارداری است. موقعیت قرار گرفتن او را همانطور که یاد گرفتهاید به او بگویید ولی به جای استفاده از انگشت شست، باید از انگشت سبابه استفاده کند.

8. اکنون به آرامی قسمت پایینی واژن را به جلو و عقب ماساژ دهید، انگشتان شست خود را به کناره های واژن خود وصل کرده و بافت را به آرامی به جلو بکشید، همانطور که سر نوزاد در حین زایمان انجام می دهد. ماساژ تای یکی از هنرهای شفادهنده قدیمی از طب سنتی کشور تایلند می باشد که از دیگر قسمت های طب سنتی می شود به طب گیاهی و مدیتیشن روحی اشاره کرد. اگر به بیماری آرتروز مبتلا باشید حتما می دانید هیچ دارو و درمان قطعی برای آن وجود نداشته و افراد مجبورند با خوردن مسکن های مختلف، درد ناشی از آن را تحمل کنند.

در این مقاله ، به آموزش ماساژ پروستات برای تحریک و افزایش لذت جنسی می پردازیم و در پایان نیز برخی از خطرات و مزایای احتمالی آن را بررسی خواهیم کرد. برخی نتایج متناقض نیز گزارش شده كه نیاز به بررسی های بیشتر دارد. در برخی موارد، مشاهده شده هورمون سیتوکین می تواند به سلول های سرطانی حمله کند و آنها را از بین ببرد. هورمون های سیتوکین توسط سلول های مربوط به سیستم ایمنی بدن ترشح می شوند. این هورمون ها در مقابل پروستاگلاندین که موجب بروز درد در مغز می شوند قرار گرفته و سطح آنها را کاهش می دهند، هورمون های سیتوکین در مواردی به سلول های سرطانی بدن نیز حمله می کنند.

ماساژ تایلندی برخلاف سایر روش های ماساژ، سنگین و در مواردی کمی دردناک است. دادن و گرفتن ماساژ تای یک راه حل ا یده آل برای ایجاد تعامل انرژی بین دو نفر می باشد که همیشه به صورت فرایندی دوطر فه و دستیابی به آن بستگی به شیوه های مراقبت و شیوه های مهربانانه و دلسوزانه دارد. فشار و کشش خطوط انرژی بدن را تحریک می کنند، به طور مثال: اعمال مقدار کافی ( فشار و کشش ) روی ستون فقرات موجب تسکین کمر درد می شود.

یکی از هورمون هایی که باعث افزایش استرس و اضطراب افراد می گردد، هورمون کورتیزول است. ماساژور شیاتسو با اعمال حرارت بوسیله نور و گرما بر روی پوست باعث باز شدن مویرگهای لایه اپیدرم پوست شده و احساس خوشایندی را برای افراد فراهم می کند. افسردگی و استرس موجب انباشته شدن چربی ها در شکم می شوند، هورمون استرس باعث افزایش مصرف کالری بدن می شود، این هورمون در مواقع خطر ترشح شده و میزان سرعت واکنش های بدن را افزایش می دهد، وقتی این انرژی مصرف نشود تبدیل به چربی شکمی می شود.

این روند می تواند در بهبود انعطاف پذیری، جریان خون و سطح انرژی مفید باشد. شدت فیزیکی این روش ماساژ می تواند منجر به مشکلات سلامتی شود و یا آسیب ها را بدتر کند. حتی در کم ترین شدت ماساژ، گاهی اوقات می تواند موجب آسیب بیشتر به بدن شود. با اعمال فشار به عضلات این کار می تواند درد داشته باشد، اما تفاوت بین این نوع ناراحتی و درد ناشی از فشار اضافی یا نامناسب و کشش وجود دارد.ماساژ تایلندی گاهی دردآور توصیف می شود، اما یک ماساژور باید میزان فشار و کشش را تنظیم کند. این ماساژ باید بیشتر از یك ساعت و نیم طول بكشد تا به مرور چربیهای ناحیه صورت را آب كند.

ماساژ دهنده در حین انجام کار خود، واکنش شما نسبت به فشار و کشش را در نظر می گیرد و سپس مطابق با بازخودهای بدن شما فشار را کاهش یا افزایش می دهد. ابتدا به روی کمرتان دراز بکشید و مطابق تصویر زیر، توپ تنیس را روی کمرتان قرار داده و زانوهای خود را جمع کنید. هر دو یک تکنیک دارند اما شیوه انجام و قدرت آنها کمی با هم تفاوت دارد، در ماساژ جنوبی طب فشاری بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد، اما در ماساژ شمالی حرکات کششی در اولویت هستند.

همچنین چرخها قابل جداسازی وشستشو هستند و برای تمامی بدن قابل استفاده میباشد. تعامل از طریق ارتباط فیزیکی در طول هزاران سال به عنوان اصلی ترین ارزش های فرهنگی شرق شناخته شده است، در حالی که این تعاملات و تمرین ها برای فرهنگ غرب ناشناخته و غریب است، در اینجا باید تأکید کنم که ماساژ تای سنتی کاملا متفاوت می باشد ماساژ تای در رابطه با لذت های جنسی نیست، بلکه در رابطه با تمامیت تعادل و سلامت و شادی است. بنابراین این یک روش کاملا منظم می باشد که در آن بر روی کانال های دریافت انرژی کار میشود که ما آن را به عنوان Sen می شناسیم کار بر روی بدن به روش تای خیلی زیاد شبیه ماساژ چینی می باشد که خود تئوری و تمرینی است که در حدود ۲۳۰۰ سال پیش به صورت مدون و مستند وجود داشته است.

تأثیر یوگای هندی بر روی مشاهده کننده و دریافت کننده این مدل بی همتا از ماساژ کاملا آشکار و واضح است. لذا در صورت مشاهده سردردهای ثانویه بهتر است در سریعترین زمان ممکن به پزشک متخصص مراجعه کنید. میتوانید به متخصص درمان عضلات کف لگنی مراجعه کنید. بعد از اینکه بدن آماده شد میتوانید ماساژ را شروع کنید. اما اگر دوست دارید تا از شر غبغب و چاقی صورت خود خلاص شوید، میتوانید از حرکات ورزشی و ماساژ مخصوص لاغری صورت استفاده کنید. در این روش ماساژ از هیچ روغنی استفاده نمی شود، ماساژ تای قدمت تاریخی زیادی دارد، قدمت آن حدود 5000 سال می باشد و زادگاه اصلی آن کشور هندوستان است، یک پزشک در زمان بودای کبیر ماساژی طراحی می کند که از تلفیقی از یوگا و طب آیورودا بود.

ماساژ تایلندی جنوبی: در این روش، طب فشاری، پایه و اساس ماساژ می باشد. آیا ماساژ تایلندی دردناک است؟ سیب به دلیل دارا بودن مقدار زیادی فروكتوز بسیار نفاخ است اما سیب را به هیچ وجه نمیتوان از وعدههای روزانه حذف كرد. بهترین زمان برای خوردن سیب وعده صبحانه و میانوعده بین ناهار و شام است. آن ها اغلب از دست و انگشتان خود و در موارد محدود از ساعد، آرنج یا پا برای ماساژ درمانی استفاده می کنند.

به همین دلیل ترجیح میدهم به جای واژه ماساژ از جمله «کار بر روی بدن به روش تای» استفاده کنم. همچنین اگر ماساژ پرینه انجام شود و پرینیوم کشیده شود، سر نوزاد راحتتر و سریعتر بیرون میآید. هم چنین اشخاصی که به تازگی عمل جراحی را پشت سر گذاشته اند نباید ماساژ تایلندی را انتخاب کنند. ماساژ تایلندی شمالی: در این روش، متداول ترین حرکات، حرکات کششی است. ماساژ تایلندی یا ماساژ تای ترکیبی از حرکات کششی یوگا و طب فشاری می باشد. اگر قصد دارید بدن خود را کمی منعطف کنید یا از آرتروز رنج می برید یا اینکه به دنبال تجربه ای جدید هستید، می توانید ماساژ تایلندی را امتحان کنید.

ماساژ دادن پروستات آن مایعات را از مجاری پروستات تخلیه می کند. چای یا دمنوش مرزنجوش ؛ یک چای خوش طعم و حاوی تمام خواص گیاه می باشد هم به شکل خالص و هم به صورت ترکیبی مورد استفاده قرار می گیرد و جوشانده ی گیاه خشک شده مرزنجوش تهیه شده از عطاری به روش خانگی هم تهیه می شود . کار بر روی بدن به روش تای بیش از هزار سال است که در فرایند تکامل دائمی می باشد و این عجیب نیست چون تفاوت های بسیار زیاد و دقیق و تخصصی بین سبک های مختلف ماساژ استفاده شده و حتی می توانیم بگوییم تفاوتهای بزرگ تری بین روش های کار بر روی بدن به روش تای بین مناطق شمالی و جنوبی تایلند وجود دارد.

دیدگاهتان را بنویسید