آموزش ماساژ پرینه و اقدامات لازم قبل از ماساژ

زمانی که همزمان با ماساژ درمانی از روغن های دارویی استفاده می شود ، مولکول های ریز روغن های دارویی به سادگی از طریق پوست جذب می شوند که پس از جذب از طریق پوست ، به جریان خون نقوذ می کنند. دلیل نیاز به آن: شیاتسو به عنوان یکی از ماساژ های معروف به شمار می رود که تمام مزایای آن از طریق علمی به اثبات رسیده اند. پس اگر در تهران ساکن هستید می توانید با استفاده از خدمات درمان در منزل تهران، از مزایای فراوانی که ماساژ درمانی دارد بهره مند شوید و زندگی شاداب تری را در کمال صحت و سلامتی تجربه کنید.

در ماساژ در منزل تهران ، ماساژور های مرکز توانبخشی ایرانیان کلیه امکانات لازم از قبیل پارچه مخصوص ، روغن مخصوص و … برای مراقبت از چشمان و رفع خستگی آنها مهمترین کاری که میتوانید انجام دهید، ماساژ چشم به کمک ماساژور چشم است. ماساژ درمانی یکی از قدیمی ترین شیوه های مراقبت و درمان بوده و منابع چینی مکتوب در این حوزه به 4000 سال قبل بر می گردد. این خود از ساده ترین و قابل لمس ترین تعریف ماساژ در منزل می باشد. شایع ترین و محبوب ترین ان ماساژ تایلندی می باشد که توسط پرسنل آموزش دیده سبک تای در کلنیک پیشگام انجام می شود.

همه ی ما وقتی ضربه ای به قسمتی از صورت، دست و یا پای مان وارد شود، نا خودآگاه با دست خود آن قسمت ضرب دیده را ماساژ می دهیم و به نوعی سعی در آرام کردن درد شدید حاصل از آسیب در پی ضربه داریم. چنانچه یک اندام یا بخشی از بدن به روش غیر اصولی ماساژ داده شود مشکلات متعددی را برای شخص بوجود می آورد. A برای Airway (راه هوایی)، B برای Breathing (تنفس) و C برای Circulation (جریان خون). برخی مطالعات نشان داده اند که یک جلسه ماساژ میتواند به کاهش “وضعیت اضطراب” (واکنش به یک وضعیت خاص)، فشار خون و ضربان قلب کمک کند.

ماساژ بافت عمیق شدیدتر از ماساژ سوئدی است؛ اما احساس درد در این ماساژ نشان دهنده شدت کار و اثر گذاری ماساژ نیست. با توجه به این که انواع ماساژ فواید زیادی دارند؛ اما در برخی از مواقع ممکن است ماساژ برای فردی مناسب نبوده و ضررهای زیادی به همراه داشته باشد. در سالهاي اخير آموزش احياي قلبي- عروقي تنفسي و كمك اورژانس يا همان CPR در بسياري از نقاط جهان اجباري شده است و حالا در مدارس و دانشگاهها چگونگي كمكهاي اوليه به فردي كه دچار ايست قلبي شده است آموزش داده ميشود اما نكته جالب در اين ميان اين است كه هنوز بسياري از افرادي كه در جايي غير از بيمارستانها دچار ايست قلبي ميشوند كمكهاي اوليه و احياي قلبي- عروقي را دريافت نميكنند.

بنابراین از آخرین مهره کمر آغاز کرده و این ماساژ را بر ۲ سمت ۶ مهره پایینی ستون فقرات تکرار کنید. از استخوان شکم خود شروع کنید. خدمات ماساژ در منزل توسط ماساژور ها و روانپزشکان کارآزموده برای کاهش علائم بسیاری از بیماری های اسکلتی عضلانی و همچنین اضطراب و استرس انجام می گیرد. برای رفع خستگی و جلوگیری از این امر بهتر است هر روز صبح پرده ها را کنار بزنید و اجازه دهید که نور خورشید به درون خانه بتابد. اگر درمانگر ماساژ، به شما روشهای جایگزین دیگری مانند گیاهان دارویی یا سایر مکملها یا حتی رژیم غذایی خاصی پیشنهاد کرد، حتما قبل از هر چیز آن را با پزشک عمومیتان درمیان بگذارید.

برای دریافت خدمات انواع ماساژ میتوانید به مراکز مختلف مراجعه کنید، یا این که از خدمات ماساژ در منزل مرکز توانبخشی ایرانیان بهرهمند شوید. قبل از اینکه درمورد شروع ماساژ درمانی تصمیم گیری کنید، درمورد دورههای آموزشی، مدارک و مجوزهای لازم و تجربهی درمانگر مورد نظرتان تحقیق کنید. پس از اینکه خنک شد، آن را بنوشید. ماساژ درمانی را جایگزین شیوههای معمول درمان نکنید و بهخاطر ماساژ درمانی، مراجعه به پزشک برای حل یک مشکل خاص را به تعویق نیاندازید.

با وجود اینکه بهنظر میرسد ماساژ درمانی برای بیماران مبتلا به سرطان ایمن است، این بیماران قبل از اینکه تحت درمان با ماساژ قرار بگیرند که شامل فشارهای عمیق و شدید است، باید با پزشک سرطانشناس مخصوص خود مشورت کنند و اجازه بگیرند. زنانی که دوران بارداری هستند، قبل از اینکه از خدمات ماساژ درمانی استفاده کنند، باید با پزشک خود مشورت کنند. دردها و گرفتگی عضلات در دوران قاعدی یک مشکل شایع است که تقریبا تمام خانم ها آن را تجربه می کنند. برای پیدا کردن این نقاط دست خود را در پایین و پشت سر و در مناطق توخالی بین دو عضله گردن بگذارید و فشار دهید.

اگر درگیر شرایط پزشکی خاصی هستید و نمیدانید که آیا ماساژ درمانی برای شما مناسب است یا خیر، درمورد سؤالات و نگرانیهای خود با پزشکتان مشورت کنید. به طور کلی، ماساژ درمانی با هدف بهبود گردش خون و گردش لنفاوی به منظور کاهش گرفتگی عضلانی و یا سستی عضلات، تحریک سیستم عصبی و ترمیم بافت عضله انجام می شود. ماساژ درمانی مجموعه تکنیک هایی است که با دست اعمال می شود و بر بافت عضله، اسکلت بدن، گردش خون و گردش لنفاوی، اعصاب و سایر سیستم های بدن تاثیر دارد. ماساژ بخشهای متفاوت بدن بخصوص کمر و پاها بسادگی قابل انجام است.

حالت تهوع ناشی از بیهوشی جراحی و شیمی درمانی سرطان، درد دندان بعد از جراحی، اعتیاد، سردرد، گرفتگیهای قاعدگی، آرنج تنیس بازان، فیبرومیالژیا، درد میوفاشیال، آرتروز، کمر درد، سندرم تونل کارپال، آسم و همچنین ممکن است به توانبخشی سکته مغزی و بسیاری از عارضههای مغز و اعصاب، زنان و زایمان و زیبایی کمک کند. باید از ماساژدادن بعضی از نواحی بدن اجتناب شود؛ قسمتهایی که لخته خون، شکستگی، زخم باز یا زخم درحال خوبشدن، عفونتهای پوستی یا استخوانهای ضعیف (بر اثر پوکی استخوان یا سرطان)، وجود دارد یا اخیرا تحت عمل جراحی قرار گرفته است.

فرض کنید برای دریافت خدمات ماساژ لازم باشد به مراکز ورزشی ، استخرها و یا مراکز ماساژ درمانی مراجعه کنید و از خدمات ماساژ استفده نمایید که در بهترین شرایط باید ۳۰% بیشتر برای رفت و آمد و سایر موارد هزینه کنید. دریافت خدمات ماساژ تایلندی میتواند بدنتان را آز حالت خشک شدگی خارج کند و احساس رضایت بیشتری برای شما به همراه داشته باشد. این ناحیه را به مدت یک دقیقه ماساژ یا با حرکات دورانی فشار دهید.

علاوه بر ماساژ یا همراه با انواع ماساژ می توان از استحمام و شست و شو با حرارت بالا ، استنشاق ( بخور ) ، انواع استحمام ، دوش ، کمپرس ، سونا و … به طور معمول روغن استفاده شده در این سبک از ماساژ درمانی، باید به گونه ایی باشد که علاوه بر خاصیت درمانی، آرامش را به فرد مورد نظر القا کند. ماساژ درمانی در منزل فواید گوناگونی دارد و علاوه بر ریلکس کردن عضلات سبب ایجاد احساس آرامش میشود. همچنین این ماساژ آسیبهای ورزشی را بهبود داده و از ایجاد ورم در نقاط مختلف بدن پیشگیری میکند.

توجه به ناحیه ای که در حین زایمان بیشترین کشش را دارد ، به شما امکان می دهد تا بر روی آرامش و یادگیری احساساتی که ممکن است روبرو شوید تمرکز کنید. از معیارهای خروج از مطالعه انجام ورزشهای کگل یا سایر ورزشهای به شکل حرفه ای و عدم همکاری مادر در حین مطالعه بود. ماساژ در منزل روشی برای ماساژ درمانی بیماران و کسانی است که قابلیت و امکان بیرون رفتن از خانه برای آنها مهیا نیست یا این که وقت کافی به منظور خروج از خانه ندارند. علاوهبر درمانگران ماساژ، افراد دیگری که در زمینههای مرتبط فعالیت میکنند، برای نمونه «کایروپرکتورها» و «فیزیوتراپیستها» میتوانند این دورههای آموزشی را طی کنند.

دیدگاهتان را بنویسید