آموزش ماساژ جهت جوانسازی، آرامش و پاکسازی صورت – مجله داروپلاس

استفاده از روغن های دارویی در ماساژ در منزل تهران تاثیر بسیار زیادی در بهبود مشکلات و افزایش تاثیر ماساژ درمانی دارد. سری دیگر ماساژور برای تمرکز ماساژ روی یک نقطهی کوچک و سری دندانهدار برای افزایش گردش خون در نقطهی ماساژ مناسب است. 2 قاشق غذاخوری از روغن نارگیل را با 4 قطره از روغن اسطوخودوس ترکیب کنید و روزی 2 مرتبه آنرا بر روی کمر و شکم خود ماساژ بدهید. در دوران قاعدگی ۲ بار در روز، ۴ قطره روغن اسطوخودوس را به همراه ۲ قاشق غذاخوری روغن نارگیل ترکیب کرده و شکم خود را با آن ماساژ دهید.

یکی از این روغنها روغن اسطوخودوس میباشد. اما نگران نباشید، خبر خوب این است که با پیشرفت علم و تکنولوژی، راههای بسیاری برای رفع ناباروری ارائه شده که یکی از این راهها، ماساژ درمانی تخمدان است. دختران و زنان دارای سندرم تخمدان پلی کیستیک که مبتلا به دیابت نوع دوم و یا پیش دیابت هستند و بدن آن ها به تغییرات رژیم غذایی مناسب برای درمان تنبلی تخمدان و درمان تنبلی تخمدان با ورزش پاسخ.

این روش درمانی اگرچه باعث بهبود درد شما میشود، اما دارای اثرات جانبی سوئی میباشد که نمیتوان از آن چشم پوشید. در این تحقیق ، حتی درمان های دارویی بیماران را هم متوقف کردند تا این فرضیه را امتحان کنند. روغن بابونه: اگر با شروع عادت ماهیانه خود، دچار دردهای شکمی میشوید، روغن بابونه را امتحان کنید. کافی است یکبار امتحان کنید تا نتیجهی آن را ببینید. تنها کافی است مقداری از این روغن را بر روی شکم خود قرار داده و بهآرامی ماساژ دهید. و یا میتوانید آب مقداری برگ ریحان را بگیرید و 2 قاشق چای خوری ازآن را به یک فنجان آب گرم اضافه کنید و در طولدوران قاعدگی سه بار در روز بنوشید و یا میتوانید برگ های تازه ریحان را به مواد غذاییتان بیافزایید.

کاهش درد قاعدگی با تخم کتان: زمانی که از گرفتگی قاعدگی رنج میبرید روزانه یک تا دو قاشق غذا خوری تخم کتان استفاده کنید.همچنین میتوانید آن را روی سالاد ، غلات ، ماست و یا اسموتی های خود بپاشید و مصرف کنید. برای چاقی صورت و برجسته شدن گونه ها، انگشت اشاره و انگشت وسط را مقداری با روغن های نام برده شده چرب کرده و به صورت دورانی، لپ ها را به سمت بالا ماساژ دهید. در این مقاله قصد داریم تا انواع سردرد را معرفی کنیم و به علتهای مؤثر در بروز سردرد اشاره داشته باشیم.

تنها سه ماه بعد از ماساژ و رفلکسولوژی ، 65 درصد از این افراد ، کاهش علائم سردرد را گزارش کردند و در درصد کمی هم این علائم کاملا برطرف شد. شاید جالب باشد که بدانید با انجام منظم ماساژ رحم اغلب این درد برطرف میشود. هر چند این مسئله اغلب تاثیر فیزیکی چندان قابل توجهی ندارد ، اما می تواند موجب درد کف پا شود . روغن نارگیل سرشار از اسیدهای چرب و آنتی اکسیدانهاست به همین دلیل جریان خون قاعدگی را کاهش داده و پس از چند ساعت اثر خود را نشان میدهد. پوشش آن را محکم کنید و اجازه دهید تا خنک شود.آن را هر چند ساعت بخورید تا گرفتگی عضلانی را کاهش دهید.

ما در این مقاله سعی کردیم تا چند روش طبیعی را برای کاهش درد به شما پیشنهاد دهیم تا علاوه بر تسکین دردهای قاعدگی، احساس بهتری را به شما هدیه دهد. در ادامه با ما همراه باشید تا با این روشها آشنا شوید. ما در مطلب زیر بهترین راهها و روشهای طبیعی نظیر داروها، دمنوشها و روغنهای طبیعی را ازنظر گذراندهایم. دمنوش زنجبیل: یکی از گیاهان طبیعی مؤثر در کاهش دردهای عادت ماهیانهی شما زنجبیل میباشد. چهار تا پنج روز قبل از شروع عادت ماهانه، روزانه دو نوبت زیر شکم خود را با این روغن ماساژ دهید. این ماساژ را باید هر روز به مدت 15 دقیقه انجام دهید .

اگر می خواهید که بدن شما در طول کار دچار خستگی و فرسودگی نشود، باید از مواد غذایی مناسب از جمله بادام زمینی، پسته، بادام و گردو استفاده کنید. ازنظر طب سنتی افرادی که مزاج سرد و خشک و یا گرم و خشک دارند، بیشتر از سایر افراد دچار دردها و اختلالات دوران قاعدگی میشوند. توجه به این نکته ضروری است که اگر دچار خونریزی شدید میشوید قبل از مصرف اینگونه چایها با پزشک طب سنتی خود مشورت کنید.

در صورت داشتن هر گونه نگرانی یا بیماری، قبل از انجام انواع ماساژ با پزشک یا ماساژور خود صحبت کنید. مطالعاتی که در زمینه رفلکسولوژی انجام شده است نشان می دهد ماساژ مختصر و مکرر پاها می تواند احساس اضطراب و افسردگی را کاهش دهد. در پژوهشی دیگر در مورد زنانی که دوران بعد از یائسگی را می گذراندند نیز معلوم شد ، رفلکسولوژی و ماساژ پا اضطراب و افسردگی شان را کاهش می دهد. در ایران هم، ماساژ درمانی روزبهروز بیشتر مورد توجه قرار میگیرد. تحقیقی هم نشان داد بیماران مبتلا به واریس که تحت درمان رفلکسولوژی قرار گرفته بودند اضطراب شان کم و مدت دردشان کوتاه تر شده بود .

برای مصرف کافی است یکتکه کوچک از زنجبیل را در یک فنجان آب ریخته و به مدت ۵ دقیقه بجوشانید. یک مطالعه روی دانشجویان دانشگاه نشان داد که 250 میلی گرم پودر زنجبیل چهار بار در روز و به مدت سه روز به تسکین درد شدید قاعدگی کمک می کند. ریحان موثر در رفع و کاهش درد قاعدگی کاهش درد قاعدگی با دارچین: یک چهارم قاشق چای خوری پودر دارچین را به یک فنجان آب داغ اضافه کنید. سركه هم باید به اندازهای باشد كه پودر جوشانده شده را شبیه ضماد كند.

فارغ از اینکه کدام نوع ماساژ محبوبیت و رواج بیشتری دارد، باید ببینید برای کدام ناحیه از بدن خود ماساژ میخواهید و هدف شما از دریافت آن چیست. ماساژ پرینه یک روش برای آماده سازی بدن به منظور زایمان میباشد. اگر قصد دارید در هفتههای قبل از زایمان کاری انجام دهید، ممکن است ماساژ میاندوراه بتواند به آماده کردن کف لگن برای زایمان کمک کند. شما ممکن است از آن برای ارتقای انعطاف پذیری و کمک به جلوگیری از صدمات استفاده کنید. بیشتر علائم رایج پیش از قاعدگی یعنی اضطراب ، خستگی ، سردرد ، نوسانات خلق و خو ، تحریک پذیری و افسردگی را می توان با ماساژ مختصر پا هر شب قبل از خواب کاهش داد .

دیدگاهتان را بنویسید