آشنایی با طرز ماساژ رحم و تخمدان

در طول ماساژ میتوانید لباسهای گشاد و راحت بپوشید. شما میتوانید لباسهای گشاد و راحت بپوشید که ماساژور به پاهای شما دسترسی داشته باشد. اگر شما به عنوان یک مادر باردار به سمت هفته های آخر بارداری خود حرکت می کنید، به شما نشان خواهیم داد که چگونه می توانید از ماساژ پرینه سود و منفعت بیشتری ببرید. به جرأت می توانم بگویم آن چیزی است که شما را قادر می سازد ماهیچه هایتان را فشرده و سطوح انرژی را متعادل کنید این چیزی است که انعطاف پذیری را موثرتر می کند و ماهیچه های دو سمت بدن را متعادل می کند میزان حرکتی که یک ماهیچه در یک مفصل ایجاد می کند به وسیله تفاوت بین طول آن در حالی که در حالت آرامش است یا فشرده می شود حتی هنگامی که ماهیچه ها سفت می شوند و یا حتی هنگامی که هوشیارانه آن را منقبض می کنیم این مسئله می تواند از طریق کار زیاد یا عدم استفاده کافی از آنها یا به دلیل فشارهای احساسی و یا …

۵٫ پاره شدن کمتر دستگاه تناسلی مادر، به معنای ایجاد کمترین آسیب به کف لگن او می باشد. لازم به ذکر است که بررسی تمام این علائم حیاتی باید کمتر از 10 ثانیه طول بکشد. انواع ماساژ در کشورهای مختلف، کاربردهای کمتر یا زیادتری دارند. چگونگی استفاده از نقاط فشار برای تسکین سردرد ماساژ بعضی از نقاط بدن برای از بین بردن سردرد مفید است. این نوع ماساژ درمانی مشابه ماساژ سوئدی است، فقط ماساژدرمانگر به جای دست یا علاوه بر دست، از سنگهای گرم شده استفاده میکند.

این سبک از ماساژ درمانی برای آزاد کردن فاشیا و بازگرداندن بافت صورت می گیرد. چیزی تحت عنوان بهترین ماساژ وجود ندارد چراکه انواع تن آسایی بر اساس انواع نیاز ها طراحی شده اند، اما آنچه در زیر می آید فهرستی از برخی از سبک های محبوب تر ماساژ درمانی است. انواع ماساژ معمولا بر اساس نوع حرکات و فشاری که وارد میکنند، تفاوت دارند. معمولا مدت زمان ماساژ 90 دقیقه است. در صورتی که احساس خوبی نسبت به این ماساژ ندارید و باعث ناراحتیتان میشود، آن را انجام ندهید؛ به همین سادگی. در این مقاله سه روشِ ماساژ برای درمان سردرد را میخوانید که با انجام آنها میتوانید سردردهای خود را درمان و تسکین دهید؛ همراه روتای باشید…

تمام مزایای یک ماساژ معمولی را به همراه دارد و گاهی اوقات دسترسی به جکوزی، سونا و سایر امکانات اسپا را برای شما فراهم میکند. بنابراین، انتظار می رود که ماساژ سلامت و تندرستی را ارتقا دهد. همانطور که گفتیم این روش نوع دیگری از انواع ماساژ است که در آن شما لباس کامل میپوشید. البته راه دیگری نیز وجود دارد آن هم استفاده از دستگاه ماساژور پا است. این روش، تنش عضلانی را کاهش میدهد، جریان خون را بهبود میبخشد و با استفاده از سنگهای گرم شده، درد را تسکین میدهد.

گاهی اوقات نواحی سفتی در بافتهای عضلانی که به عنوان نقاط ماشهای شناخته میشوند، میتوانند باعث درد در سایر قسمتهای بدن شوند. اگر در ساق پا یا سایر قسمتهای پای خود درد داشتید، قبل از انجام ماساژ به پزشک مراجعه کنید. ماساژ منظم پرینه ممکن است خطر پارگی و بخیه، زخم، اپیزیوتومی، بی اختیاری ادرار یا مدفوع بعد از زایمان و درد پرینه پس از زایمان را کاهش دهد. در حقیقت ماساژ تخمدان راهی ارزان و موثر برای افزایش قدرت باروری میباشد و خطرات نازایی را کاهش میدهد و شما می توانید با آموزش ماساژ تخمدان در وقت و هزینه خود صرفه جویی کنید.

ماساژ سنگ داغ شاید تنش عضلانی بیشتری را نسبت به ماساژ سوئدی به دلیل گرمای اضافه کاهش دهد. این شیوه میتواند به تسکین عضلات سفت، درد مزمن عضلانی و اضطراب کمک کند. ماساژ نقطه ماشهای میتواند به شما در مدیریت درد مزمن کمک کند. با توجه به مضرات مصرف ژلوفن در سلامت بدن استفاده از ژلوفن فقط در صورت بروز درد های خیلی شدید قاعدگی قابل توصیه می باشد. روغن نعناع دارای خواص ضد درد طبیعی است و بوییدن آن یا ماساژ شکم و کمر با آن به کاهش درد شدید پریودی کمک میکند. مصرف ترکیب سرکه و آب هم درد پریود زنان را کاهش می دهد.

با این حال بسیاری از اماکن، به ویژه در ایالات متحده، به دلیل خطر سقط جنین در این دوران، ماساژ را به زنان در سه ماهه اول ارائه نمیدهند. ماساژ تایلندی نسبت به سایر انواع ماساژ فعالتر است و درمانگر علاوه بر انجام ماساژ، بدن شما را نیز کشش میدهد. درمانگر شما از کف دست و انگشتان خود برای اعمال فشار محکم به بدن استفاده میکند. همانطور که گفتیم اگر از لمس کردن تمام بدن خود ناراحت هستید، این شیوه گزینه خوبی است. این نوع ماساژ برای افرادی که تازه ماساژ میدهند نیز مفید است.

در طول ماساژ با سنگ داغ، سنگهای گرم شده در نواحی مختلف بدن شما قرار میگیرند. درمانگر روی نواحی مانند کمر، باسن و پاها تمرکز خواهد کرد. ماساژ شامل کار روی کل بدن شما میشود، اگرچه درمانگر روی نواحی خاصی از بدن تمرکز خواهد کرد که باید آزاد شوند. اگر ترجیح میدهید لباس بپوشید، مطمئن شوید که نازک و گشاد است و به درمانگر اجازه دسترسی به عضلات شما را میدهد.

شلوارک گشاد و لباس آستین حلقهای، گزینه مناسبی است. اگر دچار آسیب مکرر به عضله شدهاید، ماساژ ورزشی گزینه خوبی است، مانند آنچه که ممکن است از انجام یک ورزش دریافت کنید. همچنین اگر مستعد آسیب هستید، گزینه خوبی است، زیرا میتواند برای جلوگیری از آسیبهای ورزشی استفاده شود. اگر به بو یا روغنهای مختلف حساس هستید، از این نوع ماساژ استفاده نکنید. از جمله دیگر علائم حمله قلبی می توان به خستگی غیر معمول و بدون توجیه، حالت تهوع و استفراغ اشاره کرد. ماساژهای آروماتراپی فشار ملایم را با استفاده از روغنهای مختلف ترکیب میکنند. این نوع ماساژ بر فشار ملایم تمرکز دارد و برای آرامش و کاهش تنش خفیف خوب است.

انجام ماساژ پرینه به صورت مرتب (هفته ای یک یا دوبار) از هفته 35 بارداری به بعد احتمال پارگی این ناحیه را تا حد زیادی کاهش می دهد.هم چنین احتمال اینکه مادر نیاز به انجام عمل اپیزیوتومی پیدا کند هم بسیار کم ست. این می تواند علائمی مانند درد هنگام ادرار کردن و درد در ناحیه کشاله ران و لگن را برای شما ایجاد کند. این امر میتواند به کاهش دردهای بدن در بارداری، کاهش استرس و کاهش تنش عضلانی کمک کند. علاوه بر این از ماساژ ورزشی برای تسکین درد، اضطراب و تنش عضلانی استفاده میشود. اگر تنش عضلانی زیاد یا درد مزمن دارید، ماساژ بافت عمیق گزینه خوبی است.

اگر مشکلات مزمن عضلانی مانند درد، آسیب یا عدم تعادل دارید، این روش گزینه خوبی است. مصرف لوازم آرایشی به دلیل داشتن مواد شیمیایی طی گذر زمان زمان پوست صورت را آسیب پذیر کرده و روی صورت چین و چروک ایجاد کرده و پوست را خشک میکند. فعالیتهای سنگینی که گاهی باعث ایجاد این گونه سردردها میشوند شامل پریدن، دویدن، بدنسازی، وزنه برداری، رابطه جنسی و سرفه پشت سر هم هستند.

رابطه جنسی و ارگاسم: یکی از راهکارها برای قطع سریع پریود داشتن رابطه جنسی و رسیدن به ارگاسم است. ماساژ پروستات همچنین برای تحریک جنسی برای کمک به برانگیختگی، تقویت نعوظ یا شل کردن راست روده قبل از رابطه جنسی مقعدی نیز استفاده می شود. ماساژ بافت عمیق فشار بیشتری نسبت به ماساژ سوئدی دارد. در طول ماساژ بافت عمیق، ماساژ درمانگر شما از ضربات آهسته و فشار عمیق انگشت برای کاهش تنش از عمیقترین لایههای عضلات و بافتهای همبند استفاده میکند. شاید ماساژ بافت عمقی نسبت به انواع ماساژ فشار بیشتری وارد کند، اما نباید دردی احساس کنید.

دیدگاهتان را بنویسید