آشنایی با طرز ماساژ رحم و تخمدان

حرکت دورانی همراه با فشار مطلوب، در کنار نفسهای عمیق راهی عالی برای درمان سردرد با ماساژ محسوب میشود. اغلب ، بیماریهای قلبی در نتیجه استرس مزمن و اضطراب مزمن شروع به رشد میکنند. ممکن است اصلا نتیجه ای نداشته باشد. 2. با ماساژ پرینه هر چند ممکن است تاثیر چندانی در مراحل کششی زایمان خود احساس نکنید اما در طول بارداری با تکرار آن عضلات مقعد و مهبل را منعطف تر خواهید کرد که در نتیجه در طول زایمان باعث کاهش درد می شود. همچنین، کاهش فشار خون بالا، علاوه بر تمام فوایدی که برای بدن دارد، باعث کمشدن ریسک ابتلا به سکته قلبی، سکته مغزی و نارسایی کلیوی میشود.

سپس سرتان را به یک سمت بچرخانید تا توپ گلف را حرکت دهید. اگر شما نیز باردار هستید و یا خانم بارداری در خانه دارید حتما این مقاله را به دقت مطالعه فرمایید. سردرد تنشی یکی از شایعترین انواع سردرد است و چون دلایل زیادی در بروز آن دخیل هستند، بسیاری از افراد در طول زندگی دچارش میشوند. اگر شریک زندگی شما در حال انجام ماساژ است ، فقط همان دستورالعمل ها را دنبال کنید اما از آنها بخواهید با استفاده از همان شکل “U” از حرکت انگشتان استفاده کنند. فشار را با حرکت دادن انگشت خود به شکل U به راست و چپ حرکت دهید.

انگشت شست خود را تا بند اول داخل واژن کنید (تنها محل میاندوراه را ماساژ دهید نه کل دیواره واژن را). بهتر است این ماساژ را با قرار دادن هر ۲ شست در ۲ طرف ستون مهرهها تجربه کرده و آن را یک تا ۳ دقیقه تکرار کنید. ابتدا یک دست را روی پیشانی قرار داده و به سمت پایین میکشیم و باید همزمان بینی گرفته شود. در موقع ماساژ جنسی باید بالعکس عکسالعمل کلامی و بدنی همسرتان خوب توجه کرده و باتوجه به ميزان خشنودی و احتیاج وی به ماساژ دیگر قسمتهای بدنش ادامه دهد. اگر هیچ علامتی دال بر تنفس، سوطه یا حرکت در فود وجود ندارد، برای رساندن خون به مغز، ماساژ قفسه سینه را آغاز کنید (به قسمت C) برقراری مجدد وجود دارد اما، نفس نمی­کشد، به تنفس دهان به دهان ادامه دهید، به شکلی ثابت و یکنواخت، هر ۵ ثانیه یک نفس عمیق-۱۲ نفس در دقیقه-به فرد بدهید.

عواملی که میتواند قلب را تهدید کند به شرح میباشند. 6. انجام این ماساژ کف لگن مادر را بیشتر آماده کشش نموده و باز شدن آن را آسان خواهد کرد، که به نوبه خود فشار کمتری بر روی سر نوزاد در طول 30 دقیقه آخر روند زایمان طبیعی وارد خواهد نمود. 4. به گفته محققان و پزشکان متخصص، انجام این ماساژ احتمال پاره شدن شدید دستگاه تناسلی مادر را هم در هنگام زایمان طبیعی تا حد زیادی کاهش خواهد داد. آیا انجام ماساژ پرینه، تضمینی برای زایمان طبیعی بدون پارگی دستگاه تناسلی است؟ 7. پاره شدن کمتر دستگاه تناسلی مادر، به معنای ایجاد کمترین آسیب به کف لگن او می باشد.

ماساژ جنسی، نوعی عشق ورزیدن و روندی درمانی است که موجب آزاد شدن کششهای بدن و فشارهای روحی است، همچنين ماساژ جنسی به فرد اجازه ميدهد تا با ازادی بیشتری از روابط دو طرفه موردپسند لذت ببرد. اگرچه متداول ترین روش های درمانی پروستاتیت آنتی بیوتیک ها و داروهای ضد التهاب غیر استروئیدی (NSAID) است، ماساژ پروستات گزینه دیگری است. ماساژ جنسی به ایجاد اعتماد فیزیکی و روانی کمک ميکند برای این که یکی از دو طرف خود را در محاصره دستهای دیگری قرار ميدهد . تمرکز خود را بر روی شل کردن عضلات کف لگن خود هنگام ماساژ قرار دهید ، تفاوت در احساس آن را در داخل مشاهده خواهید کرد ، درک درستی از این مسئله هنگام تولد بسیار مفید است زیرا کف لگن متشنج ، به تعبیری با شما سعی دارید کودک را بیرون بیاورید!

به آرامی با کف دست حرکات دایره ای انجام دهید و از شکم به سمت استخوان لگن حرکت کنید و سپس به شکم بازگردید. • در هنگام ماساژ، پاهای خود را درست از زانو خم کنید، چون این موقعیت برای رسیدن راحت دست شما به کف لگن لازم است. ماساژهای بارداری به منظور ایجاد راحتی و آرامش در مفاصل متحمل وزن، طراحی شده اند. شما می توانید از جلسات ماساژ هر یک یا دو هفته یکبار برای آرام کردن عضلات ، مفاصل و بافت های خود استفاده کنید . از هفته ی سی و چهارم ماساژ پرینه را آغاز کنید و حداقل هفته ای یکبار و هر بار به مدت پنج دقیقه آن را تکرار کنید.

نباید درد بکشید. با کمک گرفتن از فردی که در ناحیه لگن تخصص دارد میتوانید مشکلات خود را برطرف کنید. برای مثال، جهت پیدا کردن محل رحم، انگشت شست خود را در ناحیه ناف قرار دهید و مابقی انگشتها را به سمت استخوان شکم بکشید. در ابتدا دو انگشت شصت خود را داخل کرده و پرینه را به سمت مقعد پایین بکشید. معمولا پوست نرم مابین کانال واژن و مقعد که پرمیوم نام دارد، بسیار حساس و نرم است؛ از طرفی تمامی فشار زایمان بر روی این پوست است که گاهی ممکن است باعث پارگی آن شود که بین خانم ها به خصوص خانم هایی که زایمان طبیعی اولشان است، شایع است.

استفاده از طب سوزنی باعث آرامش سیستم عصبی، افزایش جریان خون در اندام های داخلی، کاهش التهاب و رفع درد و گرفتگی های عضلانی دوران قاعدگی می شود. همچنین اگر مستعد آسیب های عضلانی هستید ، این ماساژ گزینه خوبی است زیرا می تواند برای جلوگیری از آسیب های ورزشی موثر واقع شود. ماساژ ورزشی می تواند در کاهش و تسکین دردهای عضلانی غیر ورزشکار نیز موثر باشد. همانطور که میدانید سردردهای قاعدگی به دلیل تغییر هورمونهای بدن است که در زنان رخ میدهد. بهعنوانمثال دندانقروچه مداوم و فشار وارده به فک سبب میشود که بهمرورزمان فرد مرتباً دچار سردردهای تنشی شود.

اگر بخواهید دردهای تنشی و خوشهای سردرد را کاهش دهید، میتوانید از تکنیکهای ماساژ استفاده کنید. در مورد سردرد تنشی باید بدانید… در صورتی که بیمار تنفس ندارد و قفسه سینه بالا و پایین نمیآید، به مفهوم ایست قلبی است و باید سریعا احیای مقدماتی آغاز شود. در صورتی که ماساژ میاندوراه کاری سخت و وقتگیر است، اشکالی ندارد از انجام آن صرف نظر کنید. “روغن به عنوان روغن کاری لازم است ، روغن ماساژ پایین زیر پرینه برای این کار مناسب است زیرا فاقد عطر است بنابراین برای ناحیه حساس پرینه مناسب است ، در واقع بدون آلرژن است زیرا از ترکیبی از روغنهای گیاهی طبیعی با دقت انتخاب شده است.

همه ماماها از ماساژ پرینه آگاهی دارند و بیشتر آنها در پایان بارداری در مورد آن با شما صحبت می کنند ، بنابراین اگر هنوز مطمئن نیستید که آیا برای شما مناسب است با مامای خود مشورت کنید. چند قطره روغن نارگیل، روغن زیتون یا هرنوع روان کنندهای مناسب برای واژن را به انگشت خود و محل میاندوراه بمالید (از روغنهای معدنی یا وازلین پرهیز کنید). ماساژ شیاتسو از جمله ماساژهایی است که در آن روغن یا لوسیون استفاده نمی شود. شما می توانید یک روغن ماساژ معطر با مواد مشابه بخرید یا خودتان درست کنید.

دیدگاهتان را بنویسید