آشنایی با روش 12 نوع ماساژ و فواید آن برای بدن ؛کدام مناسب شماست؟

به همین علت میتوان گفت تا حد زیادی از تجمع کلسترول در شریانهای قلب و بدن جلوگیری میشود. در نتیجه این واکنشها، خطر ابتلا به بیماریهایی نظیر بیماریهای قلبی و عروقی، کلسترول خون، فشار خون، دیابت، آرتریت و… زیرا گاهی اوقات باید فشار عمیقی به نواحی مختلف بدن وارد شود و کشش به خوبی صورت بگیرد. سعی کنید مدل کوبشی ماساژور را خریداری کنید، چون وجود یکسری چکشها در سری این دستگاه باعث ضربه وارد کردن به عضلات و در نتیجه کاهش درد آنها خواهد شد. این امر میتواند به کاهش دردهای بدن در بارداری، کاهش استرس و کاهش تنش عضلانی کمک کند.

یکی از انواع ماساژ، شیاتسو نام دارد و برای افرادی که میخواهند احساس آرامش کنند و استرس، درد و تنش را از بین ببرند، بهترین است. قرارگیری در فضایی آرام و بدون استرس، به همراه گوش دادن به موسیقی ملایم و همچنین ماساژ برای ریلکس شدن بدن تاثیر فوقالعادهای بر جذب انرژی مثبت و آرامش میگذارد. روی یک سطح صاف و راحت دراز بکشید و یک کوسن کوچک زیر زانوی خود قرار دهید تا پشتتان آرام شود. در طول ماساژ یا به پهلو دراز میکشید یا روی میز مخصوص طراحی شده با جای مخصوص برای شکم قرار میگیرید. این اقدامات بر اساس پروتکلهای خاصی صورت میگیرد لازمه اجرای آن کسب دانش ومهارت فرد احیاگر میباشد درحال حاضر فقط 10% موارد احیاء داخل یا خارج از بیمارستان موجب بقاء طولانی مدت بیماران میشود.

این هورمون ها در مقابل پروستاگلاندین که موجب بروز درد در مغز می شوند قرار گرفته و سطح آنها را کاهش می دهند، هورمون های سیتوکین در مواردی به سلول های سرطانی بدن نیز حمله می کنند. زنان در دوران قاعدگی به درد های شکم، کمر و پا ها دچار می شوند. در طول زمان کشش ها آرامش روحی و جسمی خود را رعایت کرده و نفس های عمیقی بکشید.

همچنین سلامتی روحی و روانی را نیز به همراه دارد. ماساژ تایلندی سیستم ایمنی بدن که یکی از مهمترین فاکتورهای حفظ سلامتی در بدن است را تقویت میکند. به همین علت باعث تقویت سیستم دفاعی و پیشگیری از ابتلا به سرماخوردگی، آنفولانزا، بیماریهای ویروسی و باکتریایی و… اما این موضوع شامل حال کسانی که سابقه ابتلا به بیماریهای زمینهای را دارند، نمیشود. یکی از جذابترین مزایای ماساژ تای، کمک به جوانی و کند شدن فرآیند پیری در بدن است. تمام مزایای یک ماساژ معمولی را به همراه دارد و گاهی اوقات دسترسی به جکوزی، سونا و سایر امکانات اسپا را برای شما فراهم میکند.

رایحه درمانی، سنگ داغ و ماساژهای دوران بارداری گرانتر از ماساژهای معمولی هستند. ماساژ دوران بارداری گزینه خوبی برای زنان باردار است. ماساژ دوران بارداری میتواند روشی مطمئن برای زنان در دوران بارداری باشد. ماساژ نقطه ماشهای میتواند به شما در مدیریت درد مزمن کمک کند. شاید برایتان جالب باشد تا بدانید ماساژ درمانی به روش تایلندی، به افزایش تمرکز و قدرت یادگیری کمک زیادی میکند. ماساژ تای برای نواحی مختلف بدن، فواید بسیار زیادی دارد. این ماساژ تلفیقی از طب فشاری و حرکات یوگا و آیورودا است که جنبههای درمانی بسیار زیادی دارد. از آنجایی که طب فشاری یکی از تکنیکهای اصلی این ماساژ است، باعث بهبود وضعیت گردش خون و انتقال مواد مغذی مختلف به سلولهای بدن میشود.

از آنجایی که این ماساژ برای نقاط مختلف بدن انجام میشود، واکنش سلولهای بدن را نسبت به بیماری افزایش میدهد. از آنجایی که این ماساژ نوعی درمان به حساب میآید، برای برطرف کردن بسیاری از دردها و مشکلات جسمی و حتی روحی کاملا مناسب است. حتی در صورتی که افراد به افسردگی نیز مبتلا باشند، ماساژ درمانی به روش تایلندی، روش مناسبی برای کمک به درمان این اختلال روحی و روانی میباشد. شما می توانید این ماساژ را خودتان انجام دهید و یا حتی از شریک زندگی و یا مامای معالج خود در انجام آن کمک بگیرید.

به همین منظور شما حتی قبل از شروع ماساژ درمانی، ریلکس میشوید. قبل از استفاده از کمربند شیاتسو با پزشک مشورت نمایید. اگر در ساق پا یا سایر قسمتهای پای خود درد داشتید، قبل از انجام ماساژ به پزشک مراجعه کنید. گلاب و گلیسیرین پوست صورت را مرطوب کرده و با عمل آبرسانی باعث چاق شدن صورت می شوند، هر شب قبل از خواب گلاب و گلیسیرین را ترکیب کرده و روی صورت خود بمالید. ماساژ ورزشی سبب فعالتر شدن بدن و از بین رفتن رخوت و سستی می¬گردد.

با لباس های گشاد یا لباس های ورزشی بروید ؛ سعی کنید از لباس های تنگ اجتناب کنید، چون می تواند باعث ناراحتی و محدود کردن محدوده حرکتی در طول ماساژ شود. انواع مختلفی از ماساژ وجود دارد که روی قسمتهای مختلف بدن یا رویکردهای درمانی تمرکز دارد. زیرا ممکن است ماساژ برای شما آسیبهای جدی به وجود بیاورد. اگر فکر میکنید ممکن است عفونت واژن دارید این ماساژ را امتحان نکنید. اگر میخواهید ماساژ تایلندی در تهران انجام دهید، بهتر است تا به یک مرکز درمانی معتبر و یا اسپای حرفهای مراجعه کنید، زیرا ماساژ به تخصص و مهارت بالایی نیاز دارد.

چگونه برای ماساژ تایلندی در تهران خود را آماده کنیم؟ به همین منظور ما قصد داریم اطلاعاتی در خصوص چگونگی آماده شدن برای ماساژ تای در اختیارتان قرار دهیم. حال که با فواید و مزایای ماساژ تایلندی آشنا شدید، قطعا قصد دارید تا خودتان را برای این ماساژ آماده کنید. از دیگر مزایای ماساژ تای، جذب انرژی مثبت و کمک به افزایش آرامش در بدن است. ماساژور برقی بیورر mg100 یکی از بهترین ماساژور برقی با برند بیورر است و قابلیت برنامه ریزی از مزایای برجسته آن است. چرا ماساژور برقی MG148 بیورر را دوست داریم؟

شریک زندگیتان و شما روی میزها در کنار هم خواهید بود و هر کدام ماساژور مخصوص به خود را خواهید داشت که روی بدن شما کار میکنند. همچنین بدن شما در موقعیتهای مختلف کشش را تجربه میکند و در حالتهایی شبیه پیچ خوردگی قرار خواهید گرفت. با آموزش ماساژ تخمدان راهی برای رفع چسبندگی، کاهش التهاب و دفع خون باقیمانده از آندومتر رحم پیدا خواهید کرد. با افزایش سن یکی از دغدغههای همه افراد رفع افتادگی پوست و جلوگیری از ایجاد پیری پوست است.

ماساژ نقطه ای برای افرادی که دچار صدمات، درد مزمن یا یک مسئله خاص یا شرایط خاص هستند مناسب است.گاهی اوقات مناطق سفت شده در بافتهای عضلانی، به عنوان نقاط تحریک شده شناخته می شوند، و می توانند درد را در قسمت های دیگر بدن ایجاد کنند.با تمرکز بر رها سازی این نقاط، این نوع ماساژ می تواند درد را کاهش دهد. به شدت کاهش مییابد. علاوه بر مزایایی که در بالا به آن اشاره شد، این نوع ماساژ برای بسیاری دیگر از اندامها و ارگانهای بدن مفید میباشد. یکی دیگر از مواردی که سبب می شود احساس خستگی و خمودگی داشته باشیم عدم وجود نور کافی در محل کار است.

مطالعات متعددی وجود دارد که به بررسی اثر ماساژ درمانی سر و شانه بر کاهش سردرد پرداختهاند؛ در سال ۲۰۰۲، محققان به بررسی تاثیر ماساژ بر ۴ نفر از مبتلایان به سردرد شدید مزمن پرداختند. قطعا اولین سوالی که در ذهن شما به وجود میآید این است که چگونه تشخیص دهید کسی که دچار حادثه شده به ماساژ قلبی نیاز دارد؟ این ماساژ ذهن و جسم را از احساسات منفی رها میکند و باعث آرامش روح و اندامهای بدن میشود. در این مطلب کوشیدیم تا شما را با انواع ماساژ و اینکه کدام نوع میتواند برای شما مناسب باشد، آشنا کنیم.

همچنین میتوانید چند ماساژ با درمانگران مختلف رزرو کنید تا ببینید کدام یک را ترجیح میدهید. معمولا میتوانید نوع ماساژی را که میخواهید انتخاب کنید و شما و شریک زندگیتان میتوانید بسته به ترجیحات و پیشنهادات در اسپا، نوع متفاوتی از ماساژ را دریافت کنید. این در حالی است که انجام ماساژ پرینه به سادگی سبب گسترش و باز شدن بیشتر کانال خروجی نوزاد خواهد شد. این ناحیه است که با تولد سر کودک کشیده می شود و به همین ترتیب این ناحیه است که تمایل به پاره شدن دارد یا بریده می شود.

در ابتدا به فواید ماساژ سر اشاره خواهیم کرد. سردردهای تنشی به عنوان دردهای بسیار شایع شناخته میشوند که به صورت مبهم در دو طرف سر احساس میشود. با فشار دادن این محل میتوانید بسیاری از سردردهای میگرنی را درمان کنید. ماساژ نقطه ماشهای از ضربات گسترده و روان استفاده میکند که ملایم و آرامشبخش هستند و با فشار قویتر و عمیقتر همراه میشوند. درمانگر شما از کف دست و انگشتان خود برای اعمال فشار محکم به بدن استفاده میکند. فشار آرامی داخل واژن به سمت مقعد وارد کنید. در این مرحله با کمک ۲ انگشت شست در بخش پایین ستون فقرات به ماساژ ۲ سوی ستون فقرات بپردازید.

ماساژ پروستات می تواند لذت بخش باشد. به دست ورزی های هدفمند بر روی بافت نرم بدن که شامل اعمال فشار ثابت یا متحرک، گرفتن و یا به حرکت درآوردن بافت عضله می باشد، ماساژ درمانی گفته می شود. رفلکسولوژی روی فشار در پاها، دستها و گوشها تمرکز میکند. کمی زانوهای خود را خم کرده یا آنها را روی بالش بگذارید. مصرف منظم پودر ژلاتین و یا ژله از پوکی استخوان جلوگیری می کند.

دیدگاهتان را بنویسید